خرید پالیگان (ماتیک) با مناسب ترین قیمت و کمترین زمان | Nonindc.Net

 خرید پالیگان در قالب توکن های ماتیک با بهترین نرخ و کمترین زمان ممکن در صرافی آنلاین نوین دی سی امکان پذیر می باشد. خرید ماتیک با توجه به آینده درخشان احتمالی این رمز ارز در چند ماه اخیر بسیار رونق داشته است. امکان خرید ماتیک و انتقال آن به انواع کیف پول های پشتیبانی کننده این رمز ارز در صرافی نوین دی سی فراهم شده است. هچنین صرافی Novindc ، تمهیدات و تسهیالات بسیاری به منظور راحتی کاربران در تهیه این ارز دیجیتال سنجیده است. در ادامه به شناخت پالیگان و نحوه خرید و هولد این رمز ارز خواهیم پرداخت.

پالیگان و Erc20 اتریوم
پالیگان توکنی بر بستر erc20 اتریوم

پالیگان (ماتیک) چیست

پالی‎گان (ماتیک سابق) توکنی ارائه شده بر بستر شبکه erc-20 اتریوم و اولین پلتفرم این شبکه با هدف حل مشکل مقیاس پذیری است. با توجه به فراگیر شدن اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و تقاضا برای قراردادهای هوشمند ، شبکه پالیگان بستری انعطاف پذیر و سازگار با تولید انواع برنامه های بلاکچینی را فراهم کرده است. پالی گان قابلیت رفع مشکل مقیاس پذیری را برای شبکه اتریوم به وسیله ساختار پیشرفته چند زنجیره‌ ای (مولتی چین) تامین می کند. مبادلات ارزهای دیجیتال در  شبکه پالیگان بسیار سریع و با کارمزد کمتری انجام می گیرد.

سیستم مولتی چین ماتیک، مزایایی چون امنیت و سرعت را بهبود می بخشد. پالی‌گان با چشم انداز بسیار توسعه پذیری که ارائه داده است توسط کوین بیس و بایننس پشتیبانی می شود.

مشخصات پالیگان ماتیک
مشخصات و ویژگی های شبکه پالیگان

ویژگی های شبکه پالیگان (ماتیک)

شبکه پالیگان ویژگی ها و مشخصات منحصر بفرد فراوانی دارد که در ادامه قصد داریم به این ویژگی های اشاره ای داشته باشیم.

 • فعالیت به عنوان یک لایه دوم بر بستر اتریوم
 • ترکیب زنجیره های  اثبات اجماع سهام و الگوی پلاسما
 •  توانایی اتصال به دیگر بلاکچین‌ها برای برطرف کردن مشکلات آنها
 • سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) جهت بهبود سرعت تراکنش های مالی
 • بهبود سرعت و کاهش هزینه و پیچیدگی معاملات در شبکه های بلاک چین
 • دارای مکانیزمی منحصر بفرد با هدف کاهش ازدحام در شبکه
 • انتشار توکن‌های MATIC به صورت ماهانه
 • کل توکن های شبکه پالیگان توکن در مجموع ۱۰ میلیارد واحد خواهد بود.
 •  بیش از ۶/۷ میلیارد واحد توکن ماتیک هم اکنون در گردش می باشد.
 • طبق جدول زمان بندی، تمامی توکن‌ها پالیگان تا اواخر ۲۰۲۲ عرضه می شوند.
پالیگان بر بستر بلاکچین اتریوم
پالیگان به عنوان لایه ای از اتریوم

پالیگان پلتفرمی که طیف وسیعی از برنامه های غیرمتمرکز را در خود جای داده است ، برنامه هایی که در آن می توانید به دنیای مجازی بپیوندید، بازی کنید ، کالای های مختلف بخرید و در طیف وسیعی از خدمات مالی شرکت کنید. پالی‌گان به عنوان پلتفرمی نوین می‌تواند ترکیبی از ویژگی‌های یک بلاکچین مستقل مانند انعطاف‌پذیری ، مقیاس‌پذیری در کنار نقاط قوت بلاکچین اتریوم مانند امنیت و  همکاری کند. این پلتفرم سعی دارد امکانی برای اتصال شبکه‌های بلاکچین ارائه دهد. پلتفرم ماتیک در لایه‌ای بالاتر از شبکه اتریوم اجرا شود تا تراکنش‌ها در کوتاه‌ ترین زمان انجام بپذیرند.

تبلدیل ماتیک به پالیگان
تغییر ماتیک به پلیگان

تاریخچه پالی‌گان ( ماتیک)

ارز دیجیتال پالیگان که با نام بلاکچین سابق MATIC شناخته می شود که البته هنوز هم ابر روی توکن آن این نام استفاده می شود. ماتیک دو سال قبل به بازار عرضه شد و  ابتدا با نام ماتیک فعالیت خود را آغاز و سپس نام خود را به پالیگان (Polygon) تغییر داد. هدف تعیین شده این تیم، بهبود مقیاس پذیری و عملکرد بلاکچین هایی با قابلیت ارائه قرارداد هوشمند بوده است که برای رسیدن به این هدف، فعالیت خود را بر روی شبکه‌ اتریوم آغاز کرد. پس از تغییر نام تجاری ، Polygon ارز رمزنگاری شده MATIC خود را حفظ کرد.

بنیانگذاران ماتیک پالیگان
بنیانگذارن و هسته اصلی تیم پالی گان

پالیگان در اکتبر ۲۰۱۷ توسط جینتی کنانی ، ساندیپ نایوال دو توسعه‌ دهنده بلاکچین و یک مشاور بازرگانی راه اندازی شد. پالی‌گان ابتدا بر بستر پلتفرم اتریوم فعالیت می کرد ، سپس  در سال ۲۰۱۹ به بلاکچین شخصی سازی شده خود انتقال یافته است.

بلاکچین پالیگان

پالی‎گان با ترکیب دو زنجیره اثبات اجماع سهام و زنجیره پلاسما امکان اجرای سریع قراردادهای هوشمند را فراهم ‎کرده و  قابلیت تراکنش های مالی با حجم بسیار بالا در ثانیه را دارا می باشد. ساختار پلاسما قابلیت استقرار تعداد نامحدودی از اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApp) را در زیرساخت‌های این پلتفرم فراهم می کند. تاییدکنندگان و نمایندگان با سهام گذاری توکن‌های ماتیک خود شبکه را امن تر می‌کنند.  این کار را با استفاده از یک زنجیره جانبی در شبکه اتریوم  به موازات زنجیره اصلی انجام می شود.

تراکنش توسط بلاکچین اتریوم
پروسه تایید تراکنش توسط بلاکچین اتریوم

زنجیره اثبات سهام (PoS Chain) زنجیره اصلی شبکه پالی‌گان با نام Matic PoS Chain شناخته می‌شود. کاربران می توانند از توکن‌های ماتیک برای سپرده گذاری بر روی قرارداد هوشمند پالیگان استفاده کنند که باعث تعامل زنجیره کناری و زنجیره اصلی خواهد شد. این زنجیره یک لایه امنیتی اثبات سهام (POS) را به بلاک چین‌هایی که در این شبکه راه‌اندازی شده‌اند، اضافه می‌کند. زنجیره پلاسما امکان انتقال دارایی‌ها را بین زنجیره اصلی و زنجیره‌های فرعی از طریق الگوی پلاسما فراهم می‌کند. شبکه‌ ماتیک دارای چهار لایه‌ی مجزا است که در ادامه به این چهار لایه شاه می کنیم.

 • لایه‌ اتریوم با هدف تامین امنیت
 • لایه‌ امنیت با هدف تامین مستقل امنیت بدون نظارت اتریوم
 • لایه‌ پالی‌گان با هدف تولید بلاک و جمع آوری تراکنش ها
 • لایه‌ اجرایی با وظیفه‌ی اجرای تراکنش‌ها
حل مشکلات اتریوم با استفاده از خرید پالیگان
حل مشکلات بلاکچین اتریوم با استفاده شبکه فوق مدرن ماتیک

اهمیت پالیگان (ماتیک)

در حال حاضر مشکل عدم مقیاس پذیری بسیاری از بلاکچین ها نظیر شبکه اتریوم به، معاملات ارزهای دیجیتال در تعداد واحد بالا برای کاربران زیاد را دچار مشکل کرده است.  نیاز به مبادله آلت کوین ها در تعداد واحد های بالا در مدت زمان کم ، نیاز به فناوری های نوین برای ارتقای سرعت شبکه بلاکچین اتریوم می باشد. پالی‌گان با بلاکچین فوق مدرن و ترکیبی خود یکی از مهمترین کاندید ها برای رفع این مشکل را در شبکه بلاکچین اتریوم می باشد.

از سوی دیگر اتریوم با افزایش تعداد کاربران و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به مشکلاتی نظیر بالا بودن هزینه‌ تراکنش‌ها، سرعت کم و عدم مقیاس پذیری مواجه است. تیم توسعه دهنده‌ی پالیگان  برخلاف بسیاری از رقبا که هدفشان پایین کشیدن اتریوم است ، سعی در  حل مشکلات اتریوم دارد.

خرید ماتیک برای سهام گذاری
پراکندگی سهام گذاری توکن ماتیک در شبکه پالیگان

نحوه‌ کارکرد شبکه‌ پالی گان

نحوه کارکرد پالیگان در مدیریت روند خرید ، تراکنش و مدیریت زمان و کارمزد تایید تراکنش توسط گره های اتریوم انجام می شود. سهام گذاران ، نظارت کنندگان و تولید کننده‌گان بلاک در شبکه‌ی پالی گان با یک مکانیزم بسیار پیشرفته و ترکیبی در تعامل می باشند.  هر کاربر می تواند برای تایید معاملات و کسب سود در شبکه‌ی ماتیک توکن‌ ماتیک خود را در اختیار شبکه قرار دهد که این افراد سهام گذار نامیده می شوند. این افراد با توجه به مقدار توکنی که در اختیار شبکه قرارداده اند حق رای داشته و از  اختیاراتی نظیر  انتخاب تولید کننده‌گان بلاک ، تایید معاملات و انتخاب بازرسانبرخوردار می باشند.

شبکه پالیگان بر بستر اتریوم
شبکه استقراری پالیگان بر بستر اتریوم

مزایا شبکه پالیگان

شبکه پالیگان و توکن ماتیک مزایای بسیار زیادی را برای دنیای بلاکچین و تعامل کنندگان با آن را در بر دارد. در ادامه قصد داریم به تعدادی از مزایا پالیگان اشاره ای داشته باشیم.

 • توان پردازشی بالای شبکه پالیگان در تولید بلاک
 • رفع مشکل مقیاس پذیری تا حدود بسیار زیادی
 • آسانتر کردن اعتبار سنجی بلاکچین در تولید بلاک
 • رفع پیچیدگی مدیریت دارایی‌ در شبکه ماتیک
 • پایین و معقول بودن هزینه‌ تراکنش‌ها
 • ه معنای واقعی انعطاف پذیر و مقیاس پذیر ی بسیار بالا
 • رحل مشکل رابط کاربری نامطلوب و پیچیده جهت تعامل
 • حل مشکل ازدحام و کارمزد بالای تراکنش‌ها بر بستر اتریوم

خرید ارز دیجیتال ماتیک (پالی گان)

خرید ماتیک باتوجه به موفقیت های اخیرش می تواند ایده اقتصادی بسیار مناسبی باشد. برای خرید پالیگان براحتی می توانید با مراجعه به یکی از صرافی های معتبر ارز دیجیتال نظیر صرافی نوین دی سی این ارز آینده دار را خریداری کنید. خرید ارز دیجیتال پالیگان یا همان ماتیک سابق دبر قالب توکن ماتیک در صرافی نوین دی سی با کمترین کارمزد ممکن و سریع ترین حالت ممکن صورت می گیرد. توکن ماتیک در حال حاضر با حجم بازاری بیش از ۸/۵ میلیارد دلار در رتبه ۲۲ بازار ارز‌ دیجیتال قرار دارد حجم بازار این ارز .سهم  ۰/۳۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

هولدر های ماتیک
روند افزایش تعداد آدرس های یونیک هولد کننده ماتیک در سه ماه اخیر

خرید پالیگان با هدف هودل

خرید پالیگان با هدف هولد و نگه داری در طولانی مدت با توجه به جهش های قیمتی که این ارز از خود نشان داده ، می تواند از نظر اقتصادی بسیار معقول به نظر بیاید. با توجه به آینده درخشان ماتیک به زعم بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بازار ، انتخاب این ارز برای خرید یک ارز دیجیتال می تواند کاندید بسیار مناسبی باشد. همچنین بسیاری از بروزرسانی ها و راه اندازی ها نظیرراه اندازی قرارداد های هوشمن و اتفاقات مثبت بر سر راه ماتیک قرار داشته که در مجموع ایده هولد ارز پالیگان را تایید می کند.

پالی‌گان با توسعه مدل چند وجهی خود موفق شده تا بسیاری از مشکلات شبکه اتریوم را حل کند. همچنین این رمز ارز و و قابلیت همکاری با بلاکچین اتریوم راه محبوبیت بسیار ی را بدست آورده است. این قابلیت‌ها، ماتیک را به یک توکن بسیار با ارزش تبدیل می‌کند.

قیمت پالیگان در یک هفته اخیر
روند تغییر قیمت پالیگان در هفته اخیر

خرید پالیگان با هدف نوسانگیری

خرید ماتیک با کارمزد کمی که در تبدیل به جفت ارز های مختلف دارد می تواند برای تریدر های مجرب بسیار پولساز باشد. این ارز نوسانات قیمتی منظمی را در چند ماه اخیر از خود نشان داده است. در صورت آشنایی با تحلیل تکنیکال می توان با خرید پالیگان در کف قیمت و فروش آن در سقف قیمت در بازه روزانه و حتی هفتگی ، سود خوبی از این ارز دیجیتال بدست آورد. البته افزایش آدرس های هولد کننده ماتیک در چند ماه اخیر نشان داده که رویکرد خریداران پالیگان بیشتر به سمت هودل و نگه داری طولانی مدت در زمان متمایل می باشد.

قیمت پالی گان در یک سل گذشته
روند تغییرات قیمت ماتیک در یک سال اخیر

قیمت پالیگان (ماتیک)

پالیگان در قالب توکن ماتیک  هم اکنون با قیمت ۱/۳ دلار،  بالاترین قیمت پالی‌گان در اردیبهشت ۱۴۰۰ معادل ۲.۶۸ دلار بوده  و هم اکنون ۵۲ درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت خود قرار دارد. قیمت ماتیک در چند ماه اخیر عمدتاً رو به رشد بود و از ازمان افتتاحیه توکن بومی شبکه پالیگان تا به حال رشد بسیاری داشته است.

خرید ماتیک در نوین دی سی
خرید ماتیک در صرافی آنلاین نوین دی سی پس از ثبت نام و احراز هویت سریع

خرید ماتیک از صرافی نوین دی سی

برای خرید پالیگان در قالب توکن های ماتیک ، ابتدا باید در صرافی نوین دی سی ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را سپری کرد. پس از انجام ثبت نام فرایند تایید اطلاعات شخصی ، می توانید وارد قسمت خرید پالیگان  شده و این ارز را خریداری نمایید.

خرید ماتیک در صرافی نوین دی سی به صورت آنی ، تمام اتوماتیک و با کمترین کارمزد در میان کلیه صرافی های رمز ارز در ایران صورت می گیرد. پس از  خرید ، matic مورد نیازتان به میزان ریال پرداختی تان به هر نوع کیف پولی که آدرس آن را درج کرده اید ، انتقال می یابد.

کیف پول های پالیگان
کیف پول های ذخیره کننده توکن ماتیک

کیف پول های پشتیبانی کننده از ماتیک

پالیگان با توجه به بلاکچین و مدل منحصر بفردی که دارد توسط کیف پول های معدودی می تواند ذخیره شود. در ادامه به انواع کیف پول دیجیتالی پشتیبانی کننده از این رمز ارز اشاره ای خواهیم داشت.

 • لجر (Ledger)
 • تراست ولت ((Trust Wallet
 • اتمیک ولت(Atomic Wallet)
 • متامسک (Metamask)
برترین جفت ارز های معاملاتی ماتیک در صرافی های

صرافی های معامله کننده پالیگان

توکن بومی پالیگان موسوم به ماتیک در صرافی‌های بسیاری قابل معامله می باشد.  از مهمترین این صرافی ها می توان به موارد زیر اشاره کنیم.

 • صرافی ارز دیجیتال بایننس Binance
 • صرافی یونی سواپUniswap
 • صرافی دیجیتال بیترکس Bittrex
 • صرافی کراکن Kraken
 • صرافی پولونیکس Poloniex
 • صرافی هات بیت hotbit
 • صرافی آنلاین هیوبیHuobi Global
 • صرافی کوین بیس Coin base

امنیت شبکه‌ پالیگان

امنیت شبکه ماتیک با استفاده از یک الگوی جمعی تامین می شود. بدین منظور که تخلف در سهام گذاری و تعامل با شبکه ماتیک تاثیر منفی بر کل اعضای سهام گذار دارد. این اتفاق باعث می شود گزارش تخلف توسط همه اعضا به امری حیاتی تبدیل شود. پروسه تامین امنیت تراکنش های مالی ماتیک بسیار پیچیده و غیر قابل نفوذ است. همچنین در مراحل تایید و وریفای تراکنش های شبکه پالیگان خطا فرد خاطی جریمه می‌شود و مبلغ جریمه بین کلیه اعضای گروه تقسیم می‌شود.

هدف پالی‌گان ماتیک

پالی‌گان با قراردادن انواع شبکه‌های بلاک چین در کنار یکدیگر قرار کار خود را آغاز کرده است. هدف بلند مدت پالیگان ایجاد یک دنیای باز و بدون مرز برای کاربران وتعامل کنندگان با دنیای ارز دیجیتال است. دنیایی که در آن کاربران بدون نیاز واسطه‌ها می‌توانند به شکل همگن و بدون واسطه از محصولات و خدمات اکوسیستم های غیر متمرکز استفاده کنند.

هیئت تحریریه صرافی نوین دی سی

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.