همکاری دوج کوین و اتریوم در آینده نزدیک چقدر محتمل است؟ | Novindc.Net

گمانه زنی ها مبنی بر همکاری بین دو بلاکچین قدرتمند اتریوم و دوج کوین از چند ماه پیش آغاز شده است. ابتدا ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم در ارتباط با همکاری دوج‌کوین با اتریوم پیش قدم شد و این پیشنهاد را ارائه داد. او با اظهار نظر های مثبت در مورد آینده دوج امیدوار است که دوج کوین در آینده نزدیک بتواند به استفاده از الگوریتم اثبات سهام PoS روی بیاورد و بتواند با اتریوم همکاری داشته باشد.

همکاری بلاکچین های اتریوم و دوج کوین برای ارتقای دوج کوین
همکاری بلاکچین اتریوم با شبکه دوج کوین به منظور ارتقاء دو ارز

در ماه ژوئن ۲۰۲۱، ویتالیک بوترین در مورد همکاری دوج‌کوین و اتریوم اذعان داشت که اگر دوج کوین با اتریوم ارتباط نرم افزاری برقرار کند و امکان معامله و جابجایی تعداد بسیار زیادی دوج در کسری از ثانیه هزاران فراهم شود، بسیار شگفت انگیز می شود. آنگاه تریدرها می توانند دوج را فارغ از مشکلات مقیاس پذیری با نرخ بسیار پایین و سرعت بسیار بالا معامله و جابجا کنند.

همکاری دوج کوین و اتریوم

عملی شدن همکاری دوج و اتریوم در چند ماه اخیر در چند مقطع به تاخیر افتاده و بیشتر به گفته های توییتری شبیه شده است. اما اخیراْ این ایده جدی تر شده و باعث شده بیلی مارکوس مهندس نرم‌افزار و یکی از موسسان دوج کوین در مورد ارتقاء این رمزارز صحبت کند.

بلاکچین اتریوم و شبکه دوج کوین
اتریوم و دوج کوین

به اعتقاد بیلی مارکوس یکی از مهمترین بنیان گذار های دوج کوین ، از مهمترین اتفاقاتی که می تواند به استفاده بیشتر از دوج کوین منجر شود ، ایجاد یک پل ارتباطی برنامه نویسی شده بین دو بلاکچین اتریوم و دوج کوین است. به زعم این مهندس نرم افزار با عملی شدن ارتباط بین این دو شبکه، کاربرای بیشتری به اکوسیستم دوج کوین جذب خواهند شد.

طبق گفته‌های مارکوس ، دوج کوین هنگامی بهبود و ارتقا می‌ یابد که پلی بین دوج کوین و اتریوم ایجاد شود. بیلی مارکوس همچنین به نیاز دوج کوین به پلتفرم‌ هایی نظیر اوپن سی اشاره داشته  است. او  در نظر گرفته شدن دوج به عنوان یک روش پرداخت را نیز از دیگر فاکتور های ارتقاء این رمز ارز می داند.

همکاری بین بلاکچین های اتریوم و دوج کوین
دلیل عقب افتادن همکاری دوج کوین و اتریوم

دلایل عقب افتادن همکاری دوج و اتریوم

اتریوم در حال انتقال اثبات از مدل اجماع اثبات کار به اثبات سهام است. اما مدت زمان این انتقال کمی طولانی شده‌ است. یکی از دلایلی که به طولانی شدن عدم همکاری بین اتریوم و دوج منجر شد دیر کرد بلاکچین دوج کوین در حل مشکلات مقیاس پذیری و جابجایی از  مدل اثبات کار به الگوی اثبات اجماع سهام PoS است.

ویتالیک بوترین همچنین در رابطه با طولانی شدن افزایش مدت زمان همکاری و پیاده سازی مدل PoS، می گوید مشکل عدم این همکاری فنی نیست بلکه مربوط به پذیرش توسط مردم است.

اتریوم و دوج کوین
برقراری ارتباط بین دو بلاکچین اتریوم و دوج کوین

مدل اثبات سهام (PoS) Proof of Stake

مدل اثبات سهام الگوریتمی مبتنی بر اجماع تصمیم گیری بوده که برخلاف اثبات سهام سخت‌ افزاری از سهام گذاری کوین ها و توکن های بومی شبکه برای تأیید اعتبار بلاک ها در بلاکچین استفاده می کند. این مدل مدتهاست که در بلاکچین ارز های معتبری نظیر کاردانو و ایاس مورد استفاده قرار گرفته است.

اتریوم یکی از بزرگترین بلاکچین هایی است که اخیراْ در حال پیاده سازی این مدل می باشد. اثبات سهام از مزایای بسیاری نظیر صرفه‌جویی در انرژی ، سرعت بالای تراکنش های مالی و مقیاس‌ پذری بالای شبکه برخوردار است.

امیدواری ویتالیک بوترین برای همکاری دوج کوین و اتریوم
همکاری اتریوم و دوج کوین

امیدواری بوترین به تغییر مدل اثبات دوج کوین به PoS

ویتالیک بوترین اخیرا در رابطه با دوج کوین نوشته که امیدوار است دوج کوین به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام PoS بپیوندد. به اعتقاد وی بنیانگذاران دوج می‌توانند این ارز را در نوعی سازمان خودگردان غیرمتمرکز قرار بدهند. به اعتقاد او دوج کوین ، عرضه سالانه بیش از ۵ میلیارد توکن از طریق مدل PoS را باید ادامه دهد.

طبقه گفته بوترین اتریوم با میم کوین‌ های الهام گرفته از سگ‌ مخالف نیست. بوترین همچنین حمایت های مکرر ایلان ماسک از  از دوج را نادرست و یا خارج از عرف ندانسته و با حمایت از ماسک ، او  را تنها علاقه مند به سگ ها می داند. پس از آن ماسک موافقت نسبی خود با گفته های بوترین را اعلام کرده است. بوترین همچنین به تازگی به تیم مشاوران دوج کوین پیوسته و این اتفاقات می تواند به همکاری این دو بلاکچین در آینده نه چندان دور منجر شود.

هیئت تحریریه صرافی نوین دی سی

مطالب پیشنهادی

نظرات بسته شده است.