تحلیل بنیادین عوامل رشد قیمت اکسی اینفینیتی AXS – یکشنبه ۱۱ مهر

ارزش ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی AXS رمز ارز محبوب گیمرها و علاقمندان به صنعت بازی ، طی هفته گذشته بیش از ۱۰۰ درصد رشد کرده تا سقف تاریخی جدیدی را در محدوده قیمت ۱۲۸ دلار ثبت کند. اکسی اینفینیتی با بروزرسانی و اتخاذ سیاست های جدید در پلتفرم خود، توانسته تقاضا برای خرید توکن AXS را افزایش دهد.

در حال حاضر این رمز ارز در قیمتی بالاتر از ۱۲۵ دلار معامله شود و ارزش بازار آن به بیش از ۷/۷ میلیارد دلار رسیده است. با اوج گرفتن محبوبیت اکسی اینفینیتی، توکن بومی این پلتفرم مبتنی بر بازی با نام اختصاری AXS رشد چشمگیری در یک هفته اخیر به ثبت رسانده است. در ادامه قصد داریم به تحلیل فاندامنتال عوامل مهم رشد قیمت توکن بومی اکسی اینفینیتی بپردازیم.

رشد قیمت اکسی ایفینیتی در هفته اخیر
رشد شارپی قیمت توکن بومی اکسی اینفینیتی در هفته اخیر

گسترش زنجیره جانبی رونین (Ronin) بر بستر اکسی اینفینیتی

پس از آنکه عرضه بازی بر بستر بلاکچین از شبکه اتریوم آرام آرام به اکسی اینفینیتی نقل مکان کرد این اکوسیستم نیازی برای کنترل تراکنش های مالی درون بازی در خود می دید. زنجیره جانبی رونین مختص اکسی اینفینیتی، کلیه معاملات و تراکنش های درون این شبکه را به صورت دقیق کنترل می‌کند.

گسترش قدرت نظارتی و کنترلی این زنجیره جانبی اختصاصی موسوم به رونین در هفته های اخیر، باعث بهبود سرعت معاملات شده است. علاوه بر این ، رونین روند جذب بازی کنندگان جوان به بلاکچین را ساده و تسریع کرده است. این اتفاق از مهمترین عوامل رشد تقاضا برای توکن AXS می باشد.

کسب درآمد از اکسی اینفینیتی
کسب درآمد مبتنی بر بازی بر بستر اکسی اینفینیتی

 کسب درآمد با استفاده از بازی ارائه شده توسط اکسی اینفینیتی

از ابتدای سال جاری میلادی فلسفه بازی برای کسب درآمد رونق چشمگیری داشته است. بسیاری از پلیرها و گیمر ها به این فکر افتادند که در کنار بازی و سرگرمی بتوانند درآمدی هم برای خود داشته باشند. با گسترش این مفهوم در  بلاکچین و با با وارد کردن کاربران علاقمند توسط اکسی اینفینتی ، محبوبیت این شبکه به سرعت در حال رشد بیشتر می باشد.

رشد اخیر توکن بومی اکسی اینفینیتی ارتباط مستقیمی با گسترش محبوبیت ایده بازی برای کسب درآمد دارد. اکسی اینفینیتی در واقع یک نوع بازی‌ است که باعث رونق بازار بازی‌های مبتنی بر کسب درآمد شده است. مدل بازی برای کسب درآمد این شبکه، متقاضیان زیادی را برای خرید توکن خود مجاب کرده است. به زعم بسیاری از تحلیلگران ، ایده مبتنی بر کسب درآمد از بازی توسط اکسی اینفینیتی ، تا پایان سال جاری میلادی گسترش و بهبود بیشتری نیز به همراه خواهد داشت.

کسب درآمد بازی اکسی اینفینیتی
کسب درآمد مبتنی بر بازی در اکسی اینفینیتی

با توجه به محدودیت درآمد برای بازی در اکسی اینفینتی ، این امکان بیشتر مورد علاقه کاربران کشور های فقیر می باشد. البته با افزایش دستمزد برای بازی جذب پلیر از کشور های ثروتمند مانند ایلات متحده هم می تواند تسریع شود که این اتفاق توسط بسیاری از تحلیلگران نیز پیش بینی شده است.

توزیع پاداش رایگان بین کاربران اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی بر اساس توکن‌های غیر مثلی بر بستر اتریوم تسهیلات بسیار زیادی در اختیار کاربرانش قرار داده است. فعالیت در بازار اکسی اینفینیتی ، پاداش‌های مستقلی بین کاربران این پروتکل در بر دارد. در ایردراپ اکسی،کاربرانی که با پروتکل آن تعامل دارند ، مقداری توکن را به‌عنوان پاداش حفظ می کنند. اکسی اینفینیتی بسته به سطح فعالیت آدرس کاربرانش، مقداری پاداش در قالب توکن بومی خود در نظر می گیرد. این پاداش‌ها از نظر ارزش دلاری با در نظر گرفتن این موضوع که بسیاری از کاربران اکسی اینفینیتی در مناطق اقتصادی محروم هستند، بسیار قابل توجه است.

امکان سهام گذاری اکسی اینفینیتی
اضافه شدن امکان سهام گذاری به پروتکل اکسی اینفینیتی

اضافه‌شدن امکان Staking به پروتکل اکسی اینفینیتی

تامین نقیدینگی با استفاده از سهام گذاری مدتی است که مورد توجه تیم توسعه دهنده بلاکچین اکسی اینفینیتی قرار گرفته است. دارندگان توکن AXS از طریق تأمین نقدینگی یا سهام‌گذاری می توانند علاوه بر راه های متعدد کسب در آمد توسط اکسی اینفینیتی از طریق استیک توکن بومی اکسی اینفینیتی نیز کسب درآمد داشته باشند. تیم توسعه دهنده اکسی اینفینیتی به منظور سهیم شدن در امور مالی غیرمتمرکز و همچنین بهبود کلی وضعیت اقتصادی این توکن، اخیراْ اعلام کرده که قابلیت سهام‌گذاری را به پروتکل خود اضافه کرده است. تعامل کنندگان و کاربران اکسی اینفینیتی تنها در ۲ روز پس از انتشار این خبر نزدیک به ۹.۸ میلیون توکن سهام‌گذاری در اکسی اینفینیتی کرده‌اند. اضافه شدن قابلیت  سهام گذاری ، می تواند از دیگر دلایل رشد شارپی AXS باشد.

بلاکچین قدرتمند اکسی اینفینیتی
راه اندازی پلتفرم اختصاصی توکن های اکسی اینفینیتی

 راه اندازی پلتفرم غیرمتمرکز اختصاصی توسط اکسی اینفینیتی

جف زیرلین ، بنیان‌ گذار اکسی اینفینیتی ، اخیراْ برای طراحی و ساخت یک پلتفرم غیرمتمرکز اقدام کرده است. راه اندازی پلتفرم غیر متمرکز مختص اکسی اینیفینیتی، خبر خوبی برای تعامل کنندگان با سیستم ارائه بازی بر بستر بلاکچین است.  اکسی اینفینیتی اخیراً فروش بیش از ۲ میلیارد دلار توکن‌ های غیر مثلی به ثبت رسانده است. این اتفاق نیاز به یک اکسچنج اختصاصی برای خرید فروش توکن  بر بستر این بلاکچین را آشکار تر کرده است. این خبر می تواند در آینده بر افزایش قیمت توکن بومی این پلتفرم نیز تاثیر مثبت بگذارد.

رشد ارزش اکسی اینفینیتی در آینده

با توجه به رشد جذب بسیار از علاقه مندان به کسب درآمد از طریق بازی توسط اکسی می توان گفت این مفهوم هر روز در حال گسترش می باشد. از طرفی با افزایش دستمزد پلیر ها و کاربران تعامل کننده با اکسی اینفینیتی تقاضای توکن بومی این سیستم می تواند در بین کاربران کشور های پیشرفته و ثروتمند هم متقاضی داشته باشد. اکسی اینفینیتی اگر همان موفقیتی را که در کشور هایی نظیر فیلیپین به دست آورده، در ایالات متحده نیز دست آورد، روند رشد AXS می‌تواند بسیار طولانی‌ باشد.

هیئت تحریریه پلتفرم نوین دی سی

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.