ریزش بازار رمز ارز در پی ممنوعیت مبادله ارزهای دیجیتال در چین

دنیای ارز دیجیتال بسیار تحت تاثیر تصمیم گیری دولت ها و حکومت هاست. انتشار اخبار فاندامنتالی منفی پیرامون ارزهای دیجیتال چند وقتی است که بیشتر شده و بدبیاری های ارز های دیجیتال تمامی ندارد. در چند ماه اخیر فشار های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و همزمان رویکرد منفی مقامات چینی در قبال ارزهای دیجیتال در چند مرحله موجب ریزش بازار رمز ارز شده است.

در یکی از تازه ترین بدبیاری های ارز های دیجیتال ، انتشار خبر ممنوعیت تراکنش‌های ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی چین (PBoC)، ضربه بزرگی به بازار رمز ارز وارد کرده و باعث شده بهای بیت‌کوین با کاهش چند هزار دلاری تا سطح قیمتی ۴۱ هزار دلار افت کند.

ممنوعیت رمز ارز در چین
ممنوعیت ترید رمز ارز در کشور چین

البته ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال در چین طی یک ابلاغیه در روز ۱۵ سپتامبر یعنی ۹ روز قبل اعلام شده بود. انتشار این خبر توسط بلومبرگ در روز ۲۴ سپتامبر به ریزش قیمت بیت کوین و پس از اتریوم به عنوان دومین رمزارز بازار منجر شد.

ممنوعیت تراکنش های بیت کوین ، اتریوم ، تتر و سایر رمز ارز ها اصلی به مبدا و مقصد چین فوراً تبعات خود را نشان داده و باعث افت ۴ تا ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین و بسیاری از کوین های معتبر بازار شد. با این حال مالکیت ارزهای دیجیتال هنوز توسط مقامات چینی ممنوع نشده و فعلاً هولد ارزهای معتبر غیر قانونی نیست.

ممنوعیت رمز ارز در کشور چین
افت قیمت بیت کوین در پی انتشار خبر ممنوعیت مبادله ارزهای دیجیتال در چین

با انتشار این خبر بسیار مهم ، قیمت در حال رشد بیت کوین که به ۴۵ هزار دلار هم رسیده بود به یکباره با سقوط ۴ هزار دلاری به حوالی سطح قیمتی ۴۱ هزار دلار افت کرد و هم اکنون حول ۴۲ هزار دلار معامله می شود.

هیئت تحریریه صرافی نوین دی سی

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.