جدید ترین تحلیل قیمت ریپل – ۲۶ سپتامبر (۴ مهر ۱۴۰۰) – نوین دی سی

در این نوشته به تحلیل قیمت ریپل در چند روز اخیر و بررسی مقاومت ها و حمایت های بر سر راه این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

تحلیل ارز دیجیتال ریپل XRP

قیمت ارز ریپل  روز ۲۴ سپتامبر کاهشی حدود ۶ درصدی داشت و در محدوده ۰.۹۴ دلاری بسته شد. روز بعد از آن در ۲۵ سپتامبر با جهشی چشمگیر به بالای ۱ دلار رسید و در آستانه شکستن مقاوت ۱.۰۲۴ بود که با شکست خریداران در تثبیت قیمت این ارز بالای مقاومت مذکور به کف ۰.۸۸ دلار سقوط کرد.

دیروز  (۲۵ سپتامبر ) ارزش ریپل به اوج ۰.۹۳ دلاری رسید ولی معامله‌گران باز هم نتوانستند قیمت آنرا تثبیت کنند و مجددا کاهش قیمت این ارز را شاهد بودیم.

تحلیل ارز دیجیتال ریپل
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ریپل

انتشار اخباری مثبت در رابطه با تقابل ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و یا جهش بیت‌کوین و بازار رمز ارز می تواند  به جهش ریپل کمک کند. با توجه به اینکه سطح قیمتی ۱.۰۰۲۹ دلار نقطه اوج قیمتی رپپل در چند روز گذشته بوده می توان گفت این نقطه از اصلی‌ترین مقاومت‌های سر راه ریپل بر روی نمودار است. همچنین این احتمال وجود دارد که ریپل هم به فیبوناچی ۳۸.۲ درصدی در ۱.۰۶۵۹ دلار برسد و پس از آن با مقاومت  ۱.۰۶ دلار روبرو شود.

نمودار تحلیل تکنیکال ریپل
نمودار نسبت قدرت خرید و فروش روند قیمتی ریپل

ارز دیجیتال ریپل برای اینکه بتواند یک روند صعودی میان مدت در پیش بگیرد باید از نقطه چرخش قیمتی ۰.۹۴ دلاری بر مبنای قدرت بازگشتی نمودار قیمتی عبور کند. در این صورت، ۱.۰۰۹ دلار مقاومت پیش روی این ارز دیجیتال خواهد بود. حفظ قیمت در بالای این محدوده نیازمند حضور قدرتمند خریداران و گاوهای این ارز دیجیتال  در بازار خواهد بود.

نمودار قیمت ریپل
روند قیمتی ارز ریپل XRP

در حالت منفی ، شکست در عبور از سطح قیمتی ۰.۹۵ دلار ، ممکن است باعث سقوط مجدد ریپل تا مرز ۰.۸۸ دلار شود. در صورت افزایش فشار فروش، این احتمال وجود دارد که حمایت ۰.۸۲ دلاری شکسته شود. انتظار می‌رود فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی در ۰.۸۵ دلار به‌عنوان یک حمایت قوی عمل کند و جلوی ریزش بیشتر را بگیرد. هم اکنون حمایت اصلی ریپل  ۰.۸۸۶ دلار ، مقاومت اصلی ریپل ۱.۰۰۲ دلار و قیمت هر واحد ریپل در محدوده ۰.۹۴۹۰  دلار می باشد.

هیئت تحریریه صرافی نوین دی سی

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.