۱ inch چیست؟

با استقبال روز افزون مردم از ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های ارائه‌ دهنده‌ی این خدمات، پیدا کردن یک پلتفرم قابل اطمینان و در عین حال قابل دسترس برای ایرانیان از دغدغه‌های اصلی فعالان این حوزه بوده و هست.

البته باید گفت که این پلتفرم باید بین‌المللی نیز باشد تا به راحتی بتوان از طریق آن معاملات مختلف انجام داد. یکی از این پلتفرم‌های قابل اطمینان که چندی است سر و صدا به پا کرده است پلفترم ۱ inch است که اخیرا یک توکن به نام خود نیز به ثبت رسانیده است.

در این مقاله همراه ما باشید تا با این پلتفرم و توکن‌های ارائه شده در آن بیشتر آشنا شوید.

آنچه می‌خوانید

  • پلتفرم ۱ inch چیست؟
  • معرفی توکن ۱ inch و رشد قیمت آن + نحوه تراکنش‌های پلتفرم وان اینچ
  • راه‌اندازان وان اینچ چه کسانی هستند؟
  • جمع بندی: آینده این ارز و پلتفرم چگونه خواهد بود؟

1inch چیست

پلتفرم ۱ inch چیست؟

وان اینچ را می‌توان یک صرافی آنلاین و پلتفرمی برای انجام معاملات ارزی دیجیتال دانست که به تازگی شبکه اختصاصی خود را راه‌اندازی کرده است.

از این رو اخیرا به ۱ inch به جای صرافی، شبکه ۱ inch می‌گویند. این پلفترم در سال ۲۰۱۹ توسط سرگژ کنز و آنتون بوکوف به راه افتاد (در ادامه بیشتر درباره این دو فرد می‌خوانیم) و هدف اصلی آن ایجاد یک شبکه با محصولات متعدد ارزی از جمله بلاکچین اتریوم، بایننس اسمارت چین بود.

اما شرکای جدید در این پلتفرم شروع به ظهور کردند که علت اصلی آن را می‌توان ارائه یک ارز جدید به نام ۱ inch دانست.

این ارز با ورود خود به بستر وان اینتچ شرکای قدری برای استخراج نقدینگی بیشتر به آن اضافه کرد که برنامه‌های مورد نظر آن‌ها وسپر، رن، آرسی اکس، اپیوم و… (Vesper, Ren, ARCx, Opium, etc.) بود. البته همه این حمایت‌ها منجر به افزایش نرخ چشمگیر توکن وان اینچ نشد.

به طور کلی اگر بخواهیم یک تعریف برای پلتفرم ۱ inch داشته باشیم باید گفت، این پلتفرم یک صرافی غیرمتمرکز است.

حال آنکه صرافی غیرمتمرکز به چه معناست؟

صرافی غیرمتمرکز در واقع به آن دسته از پلتفرم‌های نسبت داده می‎شود که بدون دخالت شخص ثالث برای اداره آن‌ها، اجازه انجام معاملات را به همه اعضای آن می‌دهد.

به بیان دیگر معامله‌گران با ثبت کیف پول خود، اقدام به انجام معامله کرده و میزان معاملاتی که انجام می‌دهند در هیچ جای دیگری جز کیف پول خودشان ثبت نخواهد شد. (در اصل هیچ دفترچه یا سند اوراقی برای معاملات وجود ندارد).

معرفی توکن ۱ inch و رشد قیمت آن + نحوه تراکنش‌های پلتفرم وان اینچ

توکن وان اینچ در حال حاضر با قیمتی حدود ۶.۰۹ دلار قابل معامله است که در ۲۵ دسامبر (۵ دی ماه) ۲۰۲۰ عرضه شد. رشد نرخ این ارز را می‌توان در طولانی مدت احساس کرد چرا که ابتدای سال ۲۰۲۱ قیمت حدودی آن ۲.۴۱ دلار بود.

این ارز که امروزه چیزی حدود ۲۵۰میلیون دلار از معاملات روزانه ارزی را به خود اختصاص داده، کمک‌های مالی بسیاری نیز از کمپانی‌های مطرح دریافت کرده است.

برای انجام معاملات ارزی در پلتفرم وان اینچ باید از توکن CHI استفاده کنید. این توکن که صرفا در پلتفرم ۱ inch و curve  کاربرد دارد، قیمتی وابسته به رشد و نزول اتریوم دارد. البته یک شرط اساسی برای استفاده از آن وجود دارد که عبارت است از:

تنها زمانی می‌توانید این توکن را بسوزانید و کارمزد شبکه را پرداخت کنید که قیمت این توکن نسبت به زمان خرید حداقل ۲ برابر سود به همراه داشته است.

این مساله کمک می‌کند که کارمزد انجام معاملات در وان اینچ چیزی حدود ۵۰ درصد ارزانتر از سایر بسترها باشد!

تیم وان اینچ

راه‌اندازان وان اینچ چه کسانی هستند؟

سرگژ کونز که یکی از متخصص‌های کریپتو می‌باشد در یوتیوب کانالی جهت آموزش ارزهای دیجیتال دارد. اما در سال ۲۰۱۹ تصمیم به تاسیس وان اینچ می‌کند که تا به امروز سود زیادی هم برای خودش، هم برای کاربرانش و هم برای آنتون بوکوف که ۶ ماه بعد از اجرا شدن پروژه به تیم او پیوست، داشته است.

البته که در این تیم اعضای دیگری نیز وجود دارند اما هنوز از آن‌ها پرده‌برداری نشده است!

جمع بندی: آینده این ارز و پلتفرم چگونه خواهد بود؟

از روزی که ارزهای دیجیتال دستخوش تغییرات بزرگی شدند که ناشی از گفته‌های قدرتمندانی چون ایلان ماسک بود تا به امروز نه تنها از فعالان ارز دیجیتال کم نشده بلکه بسیاری به این گروه پیوسته‌اند.

شاید دلیل اصلی این میزان استقبال از پلتفرم‌ها و توکن‌های مختلف را بتوان به تبلیغات اینستاگرامی در حوزه ارز دیجیتال و آموزش سودآوری از طریق این روش دانست.

اما مساله مهم اینجاست که در ایران، داشتن سود ارزی بسیار مهم تلقی می‌شود چرا که درامد بسیاری را زیر و رو کرده است. از این رو می‌توان به آینده این ارز و پلتفرم نیز امیدوار بود چرا که روز به روز به مخاطبان آن اضافه می‌شود.

امیدواریم مطالعه این مقاله به شما در آشنایی با پلتفرم و توکن ۱ inch کمک کرده باشد.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.