پروتکل و ارز Aave چیست و چه آینده ای در پیش دارد؟

تا کنون پروژه و ارزهای دیجیتالی موفق و ارزشمند زیادی را معرفی کردیم که توسط صرافی Novindc پشتیبانی می شوند و همیشه مزیت های آنها را بیان کردیم ، اما دنیای غیر متمرکز و ارزهای دیجیتال همواره با یک مشکل بزرگ روبه رو هستیم تا با وابستگی کمتری به دنیای متمرکز پیشرفت کنیم.

نقدینگی این مشکل بزرگ دنیای غیر متمرکز و پروژه های دنیای ارزهای دیجیتال است.

قبلا پروژه و پلتفرم ریف ( Reef ) را به عنوان تامین کننده نقدینگی معرفی کردیم و امروز قصد داریم شما را با Aave که این مشکل را به روش سپرده گذاری و دریافت وام رفع می کند ، آشنا کنیم و در کنار هم کمی به آینده ی آن سر بزنیم.

Aave چیست

Aave چیست ؟

Aave یک پروتکل نقدینگی منبع باز برای کسب سود از سپرده و دریافت وام از دارایی است.

در واقع با این پروتکل سپرده گذاران برای دریافت سود ، نقدینگی خود را در اختیار بازار می گذارند و وام گیرندگان با استفاده از وثیقه وام دریافت می کنند و نیازهای خود را با استفاده از نقدینگی سپرده گذاران رفع می کنند.

تمام این پروتکل از مجموعه ای از قرار دادهای هوشمند در بالای شبکه اتریوم ایجاد و اجرا می شود و شبکه اتریوم و قرار دادهای هوشمند امنیت و غیر متمرکز بودن پروتکل را تضمین می کنند.

Aave یک پروتکل منبع باز برای سپرده گذاری و دریافت وام و بطور کلی راهکاری برای نقدینگی غیر متمرکز ( DeFi ) است.

دلایل استفاده از Aave چیست؟

پروتکل Aave علاوه بر امنیت بالا یک پروتکل منبع باز و است که امکان اجرای انواع برنامه و قرار داد هوشمند را برای شما فراهم می آورد.

علاوه بر اینها ؛ برای کسب درآمد از دارایی خود می توانید آن را به پروتکل واریز کنید و از سپرده گذاری خود سود ببرید و درایی خود را به یک منبع درآمد غیر فعال تبدیل کنید و یا از دارایی خود به عنوان وثیقه استفاده کنید و با وام گرفتن از شبکه ، ایده های خود را عملی کنید.

دارایی ها یا وجوه سپرده گذاری شده در پروتکل توسط قرار داد هوشمندی در شبکه اتریوم مدیریت می شود.

آیا استفاده از این پلتفرم ریسک دارد؟

مسلما هیچ پروتکلی بدون اشکال و ریسک نیست و سپرده گذاری همواره با ریسک هایی روبه رو است ، اما در ادامه به چند ریسک و مشکل اصلی Aave می پردازیم.

اولین خطر ، احتمال ایجاد مشکل در کد پروتکل یا قرار داد هوشمند است که استفاده از کد منبع باز و ممیزی آن این خطر و احتمال را به حداقل رسانده و یک جایزه برای کسانی که اشکالی در کدها پیدا کنند ، مشخص شده تا باز هم امکان بروز خطا تا حد امکان کاهش یابد.

خطر بعدی انحلال یا از بین رفتن وثیقه است که احتمال بیشتری دارد.

از بین رفتن ارزش وثیقه یکی از مشکلاتی است که امکان بروز آن در پروتکل آوی بیشتر از سایر مشکلات است.

اما تیم توسعه دهنده Aave با ایجاد بازارهای متفاوت و انتخاب کریپتوکارنسی های با ثبات تر و کم خطرتر تلاش کرده اند بروز این مشکل را به حداقل میزان خود کاهش دهند.

احتمال بروز خطا در کدها و از بین رفتن ارز وثیقه ها خطرهایست که سپرده گذاری در پلتفرم Aave را تهدید می کند.

توکن یا ارز AAVE

توکن AAVE چیست ؟

توکن AAVE به عنوان مرکز ثقل حکومت پروتکل Aave معرفی می شود.

این توکن برای رای گیری و تصمیم گیری در مورد هر پیشنهاد تغییر و بروزرسانی استفاده می شود و علاوه بر آن توکن AAVE ایمنی قرار داد هوشمند و سپرده گذاران را تضمین می کند.

این توکن همچنین برای ارائه پاداش به سهامداران نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید توکن AAVE

برای خرید یا فروش توکن AAVE تنها کافیست در وبسایت صرافی Novindc ثبت نام کنید و سفارش خود را با استفاده از کارت شتاب خود ثبت کنید و پس از بررسی سفارش شما توسط تیم پشتیبانی به سرعت انجام می شود.

کیف پول مناسب AAVE کدام است ؟

برای انتخاب کیف پول دیجیتالی بهتر است در ابتدا نیازهای خود را بررسی کنید و استاندار توکن خریداری شده خود را بشناسید تا بهترین انتخاب با توجه به توکن را در اختیار داشته باشید.

چرا که بسیاری از کیف پول های مربوط به اتریوم از توکن های AAVE پشتیبانی می کنند.

نحوه استفاده از Aave چگونه است؟

تنها کافیست به وبسایت رسمی آوی بروید و با توجه به دارایی ارز دیجیتالی خود بازار را انتخاب کنید و برای سپرده گذاری Deposit و وام گرفتن Borrow را بزنید.

بعد از آن نیاز است که وارد اپ آوی شوید و کیف پول خود را به شبکه متصل کنید و بسته به سپرده خود سود دریافت کنید و یا با توجه به وثیقه ، وام بگیرید.

آینده ی آن چگونه است؟

تیم پروژه Aave از مهندسان و مدیران حرفه ای و با تجربه ایجاد شده و این پروژه در ابتدا با نام ETHLend شروع به کار کرد و بعدها به نام Aave که یک کلمه فنلاندی به معنای شبح است ، تغییر نام داد.

این پروژه که در واقع مربوط به حوزه DeFi است ، تلاش دارد زیر ساختی قدرتمند ، شفاف و مناسب برای ایجاد نقدینگی غیر  متمرکز باشد.

ارزش بالای توکن AAVE و ارزهای ارزشمندی که اکنون توسط این پروتکل پشتیبانی می شود ، خود نشان از قدرت اجرایی تیم این پروتکل است.

مثل همیشه باز هم تکرار می کنیم ؛ پیش بینی آینده در دنیای ارزهای دیجیتال کاری دشوار است اما شاید Aave یکی از انتخاب های مناسب برای سپرده گذاری و کسب درآمد از راه های جدید باشد.

جمع بندی

پروتکل Aave یکی از پروژه های موفق برای ایجاد نقدینگی غیر متمرکز ( DeFi ) است که با استفاده از سرمایه سپرده گذاران و پرداخت وام با توجه به وثیقه ، نقدینگی را منتقل می کند و بر روی شبکه اتریوم با استفاده از قرار دادهای هوشمندی ایجاد شده است.

استفاده از ظرفیت های دنیای ارزهای دیجیتالی نیازمند کسب دانش و برداشتن گام های هوشمندانه است.

اگر به دنبال کسب سود از دارایی خود هستید ؛ سپرده گذاری در این پروتکل شاید یکی از انتخاب های هوشمندانه باشد که بدون کسب دانش ، امکان پذیر نمی شود.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.