آلت کوین واقعا چیست و بهترین آن کدام است ؟

آلت کوین ها چه هستند ، چرا و چگونه بوجود آمدند و بهترین آلت کوین برای آینده کدام است؟

بیت کوین باعث ایجاد انقلابی در نظام بانکی و شروع دنیای ارزهای دیجیتالی شد.

اما با شناخته شدن Bitcoin و درک کاستی هایش ، آلت کوین ها پا به دنیای کریپتوکارنسی ها یا رمز ارزها گذاشتند.

اما واقعا آلت کوین ها چه هستند ، چرا و چگونه بوجود آمدند و بهترین آلت کوین برای آینده کدام است؟

اگر به دنبال پاسخ به سوالات بالا هستید ، حتما تا انتهای مطب همراهمان باشید و سوالات خود را در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید.

آلت کوین چیست

آلت کوین چیست ؟

به رمز ارزهایی که بعد از بیت کوین ایجاد شده اند ، آلت کوین می گوییم.Altcoin در واقع مخفف کلمه Alternative coin به معنای جایگزین بیت کوین است.

Altcoin ها با هدف استفاده از ظرفیت های مالی و رفع کاستی های Bitcoin تولید می شوند.

طبق آخرین گزارشات تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۵ هزار آلت کوین با ارزش های متفاوت وجود دارد و هر روز بر تعداد آنها اضافه می شود.

انواع آن کدام است؟

دسته بندی رمز ارزها و آلت کوین ها با توجه به جدید و در حال توسعه بودن این حوزه ، کار آسانی نیست و همواره امکان تغییر در دسته بندی ها وجود دارد ، اما در ادامه دسته بندی های شناخته شده را معرفی می کنیم.

قابل ماینینگ ( Mining-Based Altcoin )

این دسته از آلت کوین ، شباهت های بسیاری به بیت کوین دارند و با ایجاد استفاده از یک شبکه بلاکچین ، امکان انتقال آلت کوین را بین دو نقطه بوجود می آورند.

دستگاه های استخراج یا ماینرها وظیفه افزایش امنیت شبکه و تایید تراکنش ها را بر طبق قوانین ریاضی یا الگوریتم ها با استفاده از توان سخت افزاری خود دارند و در قبال آن رمز ارز به عنوان جایزه دریافت می کنند.

قدرت پردازش ماینر با عددی بنام هش اندازه گیری می شود و دستگاه های با هش بیشتر ، امکان دریافت جایزه یا رمز ارز بیشتری را برای صاحبان خود فراهم می آورند.

استیبل کوین ها ( Stablecoin )

استیبل کوین ها یا رمز ارزهای با ثبات کمی متفاوت تر از سایر ارزهای دیجیتال قابل ماینینگ هستند.

استیبل کوین ها توسط نهاد خاصی یا قرارداد هوشمندی بصورت متمرکز یا غیر متمرکز ، عرضه و با توجه به پشتوانه خود ثبات قیمتی پیدا می کنند.

ارزهای دیجیتال با ثبات دارای انواع پشتوانه بصورت مالی با دلار یا سایر واحدهای پولی ، غیر مالی و ارزهای دیجیتال دیگر هستند.

توکن های سهام ( Security tokens )

این آلت کوین ها مانند اوراق سهام بیشتر در شروع ایجاد یک آلت کوین جدید با هدف سود و افزایش ارزش ارز دیجیتال جدید ارائه می گردند و به یک کسب و کار وابسته هستند.

توکن های کاربردی ( Utility tokens )

این آلت کوین ها برای ارائه خدمتی خاص و گاهی برای اتصال به شبکه بلاکچینی رمز ارزی جدید بفروش می رسند.

در بین Altcoinهای معروف و با ارزش میتوان اتر را به عنوان یک رمز ارز قابل استخراج و تتر را در دسته استیبل کوین تقسیم بندی کرد.

انتخاب بهترین کوین

کدام آلت کوین بهترین است؟

سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ علاوه بر مشخص کردن ظرفیت های مالی بازار ارزهای دیجیتال ، تلخی ها و شیرینی های این بازار را نیز به ما نشان دادن.

ارزهای دیجیتال با تمام مزیت های خود همواره در حال توسعه و تغییر هستند و به جز گروه استیبل کوین ها دارای نوسانات شدید هستند.

پیشنهاد ما در ابتدای گام ورود به دنیای ارز دیجیتال ، کسب اطلاعات و سپس انتخاب ارز مناسب با توجه به اهداف و برنامه های خود است.

همانند انتخاب کیف پول دیجیتال که بسته به نیازهای هر فرد متغییر است ، انتخاب بهترین آلت کوین هم دقیقا وابسته به اهداف هر فرد متغییر است.

به عنوان مثال برای انتقال پول ، استیبل کوین ها شاید بهترین انتخاب و در این دسته تتر به عنوان یکی از معروف ترین کریپتوکارنسی های با ثبات شاید بهترین انتخاب باشد.

اما برای فردی که به دنبال سرمایه گذاری و کسب سود در دنیای دیجیتال است ، کسب دانش تحلیل و انتخاب چندین ارز به عنوان اهداف کوتاه مدت ، بلند مدت و ریسکی ، بهترین انتخاب می باشد.

مزایای آلت کوین چیست ؟

آلت کوین ها در بیشتر مواقع با هدف رفع کاستی ها و مشکلات بیت کوین بوجود آمدند ، بنابراین علاوه بر دارا بودن امکانات اولین ارز دیجیتال ، برتری های زیر را نسبت به آن دارند:

  • افزایش سرعت انجام تراکنش
  • مصرف کمتر انرژی در زمان استخراج ارز برای Altcoinهای قابل استخراج
  • کارمزد پایین تر

معایب آلت کوین چیست ؟

افزایش روز افزون آلت کوین ها اگرچه باعث ایجاد فضای رقابتی و ظرفیت مناسب برای سود ، تحلیلگران حرفه ای شود اما تعداد بالای ارزهای دیجیتال شاید یکی از دلایل گیجی افراد عادی و مانعی بزرگ در برابر فراگیری و استفاده از رمز ارزها به عنوان پول برای مبادلات است.

آینده چگونه پیش می رود؟

اتفاقات ابتدایی سال ۲۰۲۱ و نوسانات شدیدی که با فعالیت ها افراد مختلف در شبکه های اجتماعی شاهد آنها بودیم ، پیش بینی آینده را سخت تر از همیشه کرد.

با این وجود بیت کوین اکنون به عنوان اولین و ارزشمندترین ارز دیجیتال در بسیاری از مبادلات نه تنها فردی ، بلکه شرکتی استفاده می شود.

استفاده از Bitcoin اگرچه آینده ای روشن را برایمان شکل می دهد اما فراموش شدن برخی آلت کوین ها در سال های اخیر ما را هوشیار می کند.

یکی از بهترین استراتژی ها برای ورود به دنیای Altcoin بعد از کسب دانش ، محتاطانه انتخاب و گام برداشتن است.

جمع بندی

به رمز ارزهای بجر بیت کوین ، آلت کوین ( Altcoin ) گفته می شود.

آلت کوین ها اکنون بالای ۳۴ درصد بازار روبه رشد ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده اند که خود حاکی از ظرفیت بالای مالی آلت کوین هاست ، اما نباید فراموش کرد ، ورود به این بازار بدون دانش و مشاوره مناسب اشتباهی بزرگ است.

تیم پشتیبانی صرافی Novindc آماده پاسخگویی به نیازها و سوالات شما در این زمینه است.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.