همه چیز در مورد بیت تورنت و آینده ی ارز BTT

شاید افزایش سرعت روز افزون دنیا یکی از دلایل اصلی محبوبیت فناوری بلاکچین و سیستم های غیر متمرکز یا توزیع شده است.

این سیستم ها بیش از قدرت و سرعتی که در اختیار ما می گذارند ، بحث اعتماد و امنیت را بطور کلی از دغدغه های ذهنی ما حذف کرده اند و در این دنیای پر سرعت و دغدغه شاید یکی از بهترین انتخاب هایمان باشند.

پروژه بیت تورنت یکی دیگر از پروژه های موفق و معروف برای اشتراک انواع داده بصورت غیر متمرکز است و در این مطلب تلاش داریم ؛ کمی بیشتر با این پروژه و آینده ی پیش روی آن در دنیای ارزهای دیجیتال آشنا شویم.

bittorrent چیست

بیت تورنت ( Bittorrent ) چیست؟

بیت تورنت ( Bittorrent ) به گفته وبسایت رسمی Bittorrent ؛ بزرگترین شبکه توزیع شده یا غیر متمرکز است که از BTT پشتیبانی می کند.

بیت تورنت که در واقع شرکتی مستقر در سانفرانسیسکوی کشور آمریکاست ، بزرگترین پروتکل ارتباطی توزیع شده یا غیر متمرکز را برای انتقال داده ها و پرونده های بزرگ از طریق اینترنت بصورت P2P یا نقطه به نقطه را در اختیار دارد.

این شرکت دو محصول BitTorrent و µTorrent را به عنوان محصولات اصلی خود معرفی کرده که در واقع نرم افزارهایی برای کاربران انواع سیستم عامل ها و گوشی های هوشمند طراحی می کنند تا امکان استفاده از شبکه توزیع شده بیت تورنت امکان پذیر شود.

به گفته وبسایت این شرکت ، اکنون بیش از ۲ میلیارد کاربر در شبکه BitTorrent X ثبت نام کرده اند و ۱۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه از خدمات این شبکه بهره می برند.

همچنین گفته شده بزرگانی مانند Netflix ، فیسبوک ، گوگل و توییتر از پروتکل بیت تورنت نیز استفاده می کنند که این نشان از قدرت و بزرگی این شبکه توزیع شده در جهان است.

ارز BTT

ارز BTT چیست و چه استفاده ای دارد؟

یک شبکه بلاکچینی یا غیر متمرکز و توزیع شده با تمام مزیت هایش نیازمند مشارکت نودها و سرورهاست تا با قدرت ، امنیت و سرعت بیشتری به حیات خود ادامه دهد.

توکن یا ارز BTT نیز یکی از دلایل مشارکت سایرین در شبکه بیت تورنت است ، چرا که نودها و سرورها با در اختیار گذاشتن منابع خود در سیستم باعث افزایش سرعت و امنیت شبکه می شوند و با دریافت BTT به عنوان پاداش و کارمزد ، انگیزه ادامه حضور و مشارکت بیشتر در شبکه را پیدا می کنند و شبکه به حیات خود ادامه می دهد.

بنابر این آلت کوین نیز مانند سایر کریپتوکارنسی ها قسمتی از شبکه BitTorrent است و به ادامه حیات شبکه با قدرت ، امنیت و سرعت بیشتر کمک می کند.

این رمز ارز از توکن TRC-10 بهره می برد و از سال ۲۰۱۹ با ادغام بیت تورنت و ترون در شبکه بلاکچین ترون ( Tron ) بوجود آمد.

ترون و بیت تورنت

بیت تورنت و ترون

ترون ( Tron ) یکی از پلتفرم های محبوب دنیاست که در با هدف ایجاد اینترنت بلاکچینی یا غیر متمرکز از سال ۲۰۱۷ شروع به فعالیت کرده و تا کنون رشد خوبی داشته و ارز ترونیکس هم از این رشد بی بهره نبوده.

تمرکز این پروژه بیشتر در زمینه ایجاد شبکه ای غیر متمرکز برای استفاده عموم است تا ذخیره سازی و انتشار انواع محتوا و اطلاعات بدون نیاز به واسطه ای در این شبکه غیر متمرکز امکان پذیر شود.

در سال ۲۰۱۸ ترون با هزینه ۱۴۰ میلیون دلار بیت تورنت را خریداری و با راه اندازی پروژه اطلس علاوه بر ایجاد رمز ارز BTT ، بزرگترین شبکه توزیع شده را برای عملی کردن اهداف خود در اختیار بگیرد.

خرید توکن BTT

BTT اکنون در لیست بسیاری از صرافی های بزرگ و شناخته شده دنیا از جمله بایننس و بیتفینکس وجود دارد و امکان معامله این ارز برای افراد حرفه ای به راحتی امکان پذیر است.

اما اگر به دنبال مسیری با استرس کمتر و سریع تر هستید ،تنها کافیه در وبسایت Novindc ثبت نام کنید و با راهنمایی تیم پشتیبانی ما به راحتی با کارت شتاب خود در سریع ترین زمان ممکن ارز BTT بخرید یا موجودی خود را بفروش برسانید.

پیش بینی آینده BTT

تنها چند سالیست که ارز BTT به بازار آمده و بخصوص در کشور ما شناخته شده نیست ، از طرفی مسیر روبه رشدی که بیت تورنت تا کنون طی کرده و توان تیم ترون که از کسی پوشیده نیست و در کنار آن اخبار همکاری بیت تورنت با غول های بزرگی مانند Spotify نشان از آینده ای درخشان برای BTT دارد.

با این وجود باید اضافه کنیم ؛ دنیای ارزهای دیجیتال با تمام ظرفیت های مالی مناسب خود ، برای افراد تازه کار و کم دانش بسیار خطرناک است ، بنابراین در این مسیر همواره با تحلیل و بررسی موارد مختلف دست به خرید و فروش بزنید تا متضرر نشوید.

جمع بندی

بیت تورنت ( Bittorrent ) بزرگترین شبکه توزیع شده برای انتقال داده و پرونده های بزرگ بین دو نقطه است که از ارز BTT پشتیبانی می کند.

موفقیت پروژه و استفاده شرکت های بزرگ از پروتکل آن نشان از آینده ی درخشانش است و با احتمال زیاد این شبکه و رمز ارز آن در آینده بیشتر از پیش با اقبال و توجه روبه رو خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.