انجین ( Enjin ) چیست و چطور از توکن ENJ استفاده کنیم ؟

ساتوشی ناکاموتو به عنوان یک شخص عجیب و مرموز با بوجود آوردن بیت کوین داستان پول غیر متمرکز و ارزهای دیجیتالی را شروع کرد.

بعد از آن ویتالیک بوترین به عنوان یکی از جوانان قدرتمند این دنیا با بوجود آوردن اتریوم مسیر دنیای غیر متمرکز یا بلاکچین را در ذهن بسیاری قابل دسترسی کرد ، چرا که پس از آن پروژه های مختلفی تلاش کردند که به سمت اینترنت بلاکچین پیش بروند و تعدادی از توکن ها و آلت کوین های ارزشمند محصول همین پروژه ها هستند.

پروژه انجین ( Enjin ) در حال ساخت محصولی است که با قدرت فناوری بلاکچین ، اقتصاد مجازی پیشرفته را برای دنیای غیر متمرکز ایجاد کند و ما را یک گام دیگر به سمت دنیای غیر متمرکز سر دهد.

در این مطلب کمی با پروژه انجین ( Enjin ) بیشتر آشنا می شویم و اطلاعاتی را برای استفاده ی بهتر از توکن ENJ ، بخصوص برای علاقمندان دنیای گیم را در اختیارتان قرار می دهیم.

انجین چیست

انجین ( Enjin ) چیست ؟

همانطور که گفتیم ؛ انجین ( Enjin ) در حال ساختن اکوسیستم یا محصولی است که ایجاد و استفاده از اقتصادهای مجازی پیشرفته را با استفاده از فناوری بلاکچین ممکن کند.

تیم این پروژه خود را اینگونه معرفی می کنند ؛ ما یک تیم متحد در پنج قاره و دهها کشور هستیم که ماموریتمان ساخت محصولات آینده نگر و با کیفیت جهانی است.

اما اگر بخواهیم کمی ساده تر به توزیع آن بپردازیم ، انجین در واقع نسل جدید توکن های غیر قابل تعویض یا NFT است که بیشتر تمرکز خود را بر روی دنیای بازی گذاشته است.

بیایید کمی ساده تر بررسی کنیم ؛ NFT ها یا توکن های غیر قابل تعویض در واقع مانند دارایی دیجیتال ما هستند که Enjin سیستمی بوجود آورده که اکنون بیشتر در دنیای بازی مورد استفاده قرار می گیرد و با این سیستم توکن هایی ایجاد می کند که در بازی های ویدیویی زیاد از آنها استفاده می شود و بازیکنان میتوانند این توکن ها را در داخل دنیای بازی و خارج آن معامله کنند.

اینطور فرض کنید که شما در بازی یک اسلحه یا شمشیری خاص به دست آوردید و دارایی شما در آن بازی می باشد و ارزش آن با اسلحه سایر بازیکنان تفاوت دارد ، بنابر این نیاز به NFT ( نماینده دارایی شما )با ارزش متفاوت برای معامله دارایی خود هستید.

انجین ( Enjin ) در واقع با استفاده از NFT ، اقتصاد مجازی در دنیای بازی ها را ایجاد کرده.

محصولات Enjin

انجین ( Enjin ) چندین محصول دارد که پلتفرم آن را پیشتر معرفی کردیم و بیشتر به آن می پردازیم ، اما در ادامه کمی با دیگر محصولات آن آشنا می شویم.

کیف پول دیجیتالی

یکی از محصولات انجین ، کیف پول آن است که برای قدرتمند کردن آن با غول بزرگی به نام سامسونگ همکاری دارد و بلاکچین KEYSTORE یکی از محصولات جانبی این همکاری محسوب می شود.

مارکت پلیس

این مارکت پلیس که در واقع وجود پلتفرم و ارز انجین را ارزشمند می کند ، مکانی برای خرید و فروش دارایی های دیجیتال یا NFT هاست.

با مراجعه به مارکت پلیس امکان خرید و فروش انواع NFT برای گیمرها و لذت بیشتر از بازی های استفاده کنند از این پلتفرم می برند.

Efinity

Efinity در واقعی محصولی برای ایجاد جامعه ای متحد برای استفاده بیشتر و بهتر از NFT ها بوجود آمده تا پلتفرم انجین سهمی بزرگ در آینده ی NFT داشته باشد.

JumpNet

JumpNet در واقع فضایی برای معامله فوری ، ایمن و بدون کارمزد NFT و ENJ است که توسط تیم این شرکت بوجود آمده.

Beam محصولی از انجین

Beam

این محصول بیشتر به راه کاری برای بازاریابی سازندگان بازی هاست ، چرا که امکانی برای آنها فراهم می آورد تا NFT ها که میتوانند یک اسلحه جالب در بازی باشند را بصورت کد QR در اختیار سایرین قرار دهند تا با اسکن آنها به استفاده از آن در بازی و در نتیجه شرکت در بازی ترغیب شوند.

البته Beam برای سازندگان نرم افزارها نیز قابل استفاده است اما آنها در ابتدا نیازمند ایجاد یک گیمیفیکیشن هستند تا بتوانند کاربر را به استفاده از NFT و اسکن کد ترغیب کنند.

ارز ENJ چیست

ENJ چیست ؟

NFT ها در واقع نماینده یا نشان دهنده دارایی شما هستند که میتوان به آنها دارایی مجازی گفت.

ممکن است ما نیاز به معامله دارایی مجازی خود مانند دارایی حقیقی باشیم و برای معامله هر دارایی باید در ابتدا ارزش آن را تعیین کنیم .

ENJ ( Enjin Coin ) یک رمز ارز یا آلت کوین است که مبتی بر شبکه اتریوم است و برای تایید ارزش NFT ها به کار گرفته می شود.

این رمز ارز توکنی با استاندارد ERC-1155 که با استفاده از قرار داد هوشمندی در پلتفرم اتریوم مدیریت و ارزش NFT ها را تعیین می کند.

انجین ( Enjin ) چگونه کار می کند؟

بیشتر مراحلی که در بازی اتفاق می افتد توسط کاربر یا بازیکن مانند یک معامله است اما در پشت آن با استفاده از روشتی به اسم Minting انجین کوین یا همان ENJ به یک NFT تبدیل می شود و برای آن ارزش ایجاد می کند.

این NFT یا دارایی مجازی شما در بلاکچین وجود دارد تا زمانیکه بخواهید آن بفروشید و دوباره با روش Minting ذوب می گردد و با ارز ENJ معامله می شود و سپس به دارایی فرد دیگری تبدیل می گردد و شما نیز ارز خود را در اختیار خواهید داشت.

نگه داری از ENJ

توکن ENJ با توجه به اینکه در شبکه اتریوم ایجاد شده ، توسط کیف پول های دیجیتالی زیادی پشتیبانی می شود ، اما بهترین انتخاب استفاده از کیف پول رسمی Enjin wallet است که توسط وبسایت رسمی انجین معرفی شده است.

چگونه ENJ بخریم یا بفروشیم ؟

چندین صرافی توسط وبسایت رسمی این پروژه معرفی شده که صرافی بایننس یکی از شناخته شده ترین آنهاست ، اما برای راحتی بیشتر و خرید و فروش ارز ENJ تنها کافیست در صرافی Novindc ثبت نام کنید و پس از مشاهده شفاف قیمت ها ، معامله را با کارت شتاب خود انجام دهید.

جمع بندی

انجین ( Enjin ) یکی از شرکت هاییست که از تیمی قدرتمند در جای جای دنیا برای ایجاد اقتصاد مجازی با محصولات آینده نگر است.

همکاری غول های بزرگی مانند سامسونگ ، مایکروسافت و BMW نشان از قدرت بالای پلتفرم این شرکت و آینده ی درخشان آن است.

Enjin Coin یا ENJ ارز قابل استفاده در پلتفرم این شبکه است که امکان معامله دارایی های مجازی را برای ما فراهم می آورد و در Novindc قابل خرید و فروش است.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.