لایت کوین ( Litecoin ) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

لایت کوین کوین چیست ، چگونه کار می کند ، چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

لایت کوین ( Litecoin ) یکی دیگر از آلت کوین های ارزشمند و شناخته شده است که همواره در صدر جدول ارزهای دیجیتال بالا و پایین می شود.

سوال اینجاست ؛ لایت کوین کوین چیست ، چگونه کار می کند ، چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

برای پاسخ به سوالات بالا تا انتهای مطلب همراهمان باشید و سوالات خود را در قسمت دیدگاه از ما بپرسید.

litecoin چیست

لایت کوین چیست ؟

لایت کوین ( Litecoin ) با نماد اختصاری LTC یکی از کریپتوکارنسی های با ارزش و شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال است.

لایت کوین با استفاده از شبکه بلاکچینی اختصاصی خود امکان انتقال نقطه به نقطه را فراهم می آورد.

این رمز ارز با تمام شباهت هایی که با بیت کوین دارد ، میتوان آن را نسخه ی بهبود یافته بیت کوین به حساب آورد.

لایت کوین در سال ۲۰۱۱ توسط چارلی لی ( Charlie Lee ) که تجربه کار در گوگل را نیز داشت و با هدف بهبود بیت کوین ، ایجاد شد و با رشد روز افزون خود اکنون یکی از رمز ارزهای با ارزش و شناخته شده تبدیل شده است.

لایت کوین چگونه کار می کند؟

لایت کوین ( Litecoin ) شباهت بسیاری با بیت کوین دارد و تقریبا به همان شکل کار می کند.

چارلی لی بعد از بررسی کدهای بیت کوین ، شبکه بلاکچینی بوجود آورد که مانند یک دفتر کل وظیفه ی افزایش امنیت و انتقال دارایی را بر عهده دارد.

تنها تفاوت اصلی شبکه بلاکچینی لایت کوین با بیت کوین در الگوریتم یا دستورالعمل های ریاضی استفاده شده در آن است و همین تغییر در الگوریتم ، افزایش سرعت و کاهش زمان تایید تراکنش ها را امکان پذیر کرد.

بنابراین در واقع لایت کوین ( Litecoin ) بسیار شبیه بیت کوین کار می کند و تنها الگوریتم استفاده شده در شبکه از SHA-256 به Scrypt تغییر یافته و افزایش سرعت تراکنش یکی از نتایج اصلی این تغییر است.

ویژگی های لایت کوین چیست؟

چارلی لی در واقع برای بهبود عملکرد بیت کوین ، لایت کوین را بوجود آورد و باعث برتری این آلت کوین شد که در ادامه چند برترین مهم Litecoin را معرفی می کنیم.

افزایش سرعت

در بلاکچین لایت کوین از الگوریتم یا دستور العمل ها Scrypt بهره گرفته می شود.

این الگوریتم با وجود اینکه هنوز هم با استفاده از روش اثبات کار ، بلاک جدید را ایجاد می کند ، اما دلیل اصلی افزایش ۴ برابری سرعت تایید تراکنش در این رمز ارز است.

در بیت کوین هر تراکنش پس از گذشت زمان تقریبی ۱۰ دقیقه تایید می شود ، در حالیکه در شبکه لایت کوین تنها ۲ و نیم دقیقه زمان برای ایجاد بلاک جدید و تایید تراکنش نیاز است.

کاهش کارمزدها

از دیگر مزیت های برتری این کریپتوکارنسی و الگوریتم جدید آن ، کاهش کارمزد معاملات یا تراکنش های آن است.

افزایش عرضه

در شبکه بیت کوین تنها با ۲۱ میلیون واحد عرضه بزودی دیگر رمز ارز جدیدی ایجاد نمی گردد ، در حالیکه عرضه لایت کوین با محدودیت ۸۴ کریپتوکارنسی همچنان ادامه خواهد یافت.

این افزایش محدودیت با اینکه باعث کاهش تورم و سدی بزرگ برای افزایش ارزش LTC است ، اما افزایش عرضه ، علتی جذاب برای ادامه فعالیت و افزایش دستگاه های استخراج یا ماینینگ ها و افزایش امنیت شبکه است.

ماینینگ به صرفه تر

با این وجود که هنوز هم تراکنش های شبکه لایت کوین ( Litecoin ) با اثبات کار تایید می شوند ، ماینینگ برای استخراج LTC نیازمند صرف انرژی زیادی دارند.

اما افزایش ۴ برابری سرعت تایید تراکنش ها و افزایش دو برابری پاداش ماینینگ ، استخراج لایت کوین را با وجود افزایش ریسک ، تبدیل به استخراج به صرفه تری از بیت کوین کرده است.

بیت کوین بهتره یا لایت کوین

لایت کوین بهتر است یا بیت کوین؟

با وجود اینکه میتوان ؛ لایت کوین ( Litecoin ) را نسخه بهبود یافته بیت کوین به حساب آورد ، اما حجم بازار بیت کوین اصلا با لایت کوین قابل مقایسه نیست.

از طرفی به یاد داشته باشید ارزهای فیات یا بدون پشتوانه با توجه به اعتماد و استفاده از آنها ارزش پیدا می کنند.

بنابراین ؛ با وجود اینکه شاید بتوان ، لایت کوین را ارز بهتری به حساب آورد اما حجم پایین تر بازار ، سرمایه گذاری روی این رمز ارز را با ریسک بیشتری مواجه می کند.

با در نظر گرفتن تمامی موارد این مورد را در نظر بگیرید که ؛ دنیای ارزهای دیجیتال با تمامی ظرفیت های مالی خود ، نیاز به دانش و صبر دارند و بصورت قطعی نمیتوان ارزی را بهتر از دیگری در نظر گرفت.

بهتر است ، پس از افزایش دانش ، نیازهای خود را در نظر بگیرید و با تحلیل درست از کسب درآمد در این دنیای جدید و پر شگفتی لذت ببرید.

چطور از لایت کوین استفاده کنیم؟

باز هم در گام اول ، پیشنهاد ما افزایش دانش است.

پس از کسب دانش ، نیاز به یک کیف پول دیجیتالی مناسب دارید.

برای لایت کوین انواع کیف پول نرم افزاری مانند تراست ولت و یا سخت افزاری مانند لجر نانو اس وجود دارد و تنها نیاز و خواسته شما بهترین کیف پول را تعیین می کند.

تیم پشتیبانی صرافی Novindc همواره آماده ارائه خدمات در زمینه خرید و فرش لایت کوین ( Litecoin ) با مناسب ترین کارمزد و در سریع ترین زمان است و تنها کافیست همین حالا در وبسایت ثبت نام کنید.

پس از خرید Litecoin و ذخیره آن در کیف پول دیجیتالی خود ، میتوانید از ظرفیت های آن کمال استفاده را ببرید.

جمع بندی

لایت کوین ( Litecoin ) یکی از رمز ارزهای ارزشمند و شناخته شده در بازار ارزهای دیجیتال است که نسخه بهتری از بیت کوین به حساب می آید.

این رمز ارز به بهبود الگوریتم یا دستور العمل های ریاضی شبکه خود با سرعت بیشتری تراکنش ها را انجام می دهد و شاید بتوان آن را انتخابی بهتر برای سرمایه گذاری و استخراج در مقایسه با بیت کوین در نظر گرفت.

اما بهتر است به یاد داشته باشیم ؛ ورود به بازار ارزهای دیجیتال نیازمند کسب دانش و برداشتن گام های محتاطانه برای رشد سرمایه و دارایی است.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.