نئو ( NEO ) چیست و چه آینده ای در پیش خواهد داشت ؟

نئو ( NEO ) چه اهدافی و چگونه شکل گرفته و چه آینده ای را پیش رو خواهد داشت ؟

کشور چین با محدودیت ها و قوانین سخت در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته می شود.

اما این کشور همواره در تلاش بوده که در دنیای تکنولوژی ، بخصوص در فناوری بلاکچین که فناوری تقریبا نو ظهور ، پرکاربرد و پرطرفداریست ، عقب نماند.

پروژه نئو ( NEO ) یکی از پروژه های موفق در کشور چین است که از فناوری بلاکچین بهره می برد و عده ای معتقدند این پروژه از حمایت های دولتی بی نصیب نیست و به احتمال زیاد نقشی مهم در عرصه رمز ارزها و بلاکچین در این کشور بازی خواهد کرد.

اما این پروژه با چه اهدافی و چگونه شکل گرفته و چه آینده ای را پیش رو خواهد داشت ؟

تا انتهای مطلب همراهمان باشید تا کمی بیشتر به بررسی نئو ( NEO ) بپردازیم.

داستان neo

داستان نئو

دا هونگ فی و اریک ژانگ در سال ۲۰۱۴ پروژه Antshares را شروع کردن و تا سال ۲۰۱۵ این پروژه منبع باز را در Github به اشتراک گذاشتند و و چند ماه بعد Antshares TestNet را و یک سال بعد ، یعنی اواخر سال ۲۰۱۶ Antshares MainNet را ایجاد کردند.

در سال ۲۰۱۷ پروژه Antshares با ریبرندینگ کامل روبرو شد و به پروژه نئو ( NEO ) تبدیل شد.

این ریبرندینگ با ورود نسخه جدید NEO یعنی نسخه ۲ و توزیع پاداش به گروه ها و افرادیکه در رشد و توسعه این پلتفرم کمک کرده بودند ، همراه شد.

پروژه NEO یا Antshares قدیم یک پلتفرم متن باز مانند اتریوم است که امکان ایجاد و اجرای برنامه های غیر متمرکز مانند قراردادهای هوشمند را برای توسعه دهندگان فراهم می کند.

این پروژه علاوه بر ارائه خدمات پلتفرم اتریوم ، قادر به ارائه زیر ساخت هایی برای اینترنت نسل جدید یا اینترنت بلاکچین است.

چشم انداز یا هدف نهایی NEO ایجاد یک شبکه عمومی برای اقتصاد هوشمند است که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

در وبسایت رسمی شبکه نئو ، ماموریت این پروژه تقریبا مانند بیت کوین ، ایجاد دارایی دیجیتالی یا فیزیکی بیان شده که عموم مردم و برنام بتوانند با حداقل اعتماد و اجازه از این دارایی ها بهره ببرند.

اکنون یعنی در سال ۲۰۲۱ این پروژه با یک ارتقاء جدید و ورود نسخه ۳ نئو یا N3 روبرو کرده است.

N3 یا جدیدترین نسخه نئو ( NEO ) با معماری ساده تر و مدولار و مدل حکمرانی و اقتصادی بهینه تر نسبت به نسخه های قبلی ، آینده ی این پروژه را درخشان تر از قبل نشان می دهد.

نئو چیست

نئو ( NEO ) چیست ؟

نئو ( NEO ) شباهت بسیاری به اتریوم دارد و یک پلتفرم متن باز برای ایجاد و اجرای برنامه های غیر متمرکز و یک زیر ساخت مناسب برای اینترنت بلاکچینی است.

نئو اکنون از قدرتمندترین و بهترین بلاکچین خود به نام N3 بهره می برد که آخرین بروزرسانی و مراحل توسعه این پروژه است.

توسعه دهندگان نئو این پروژه را پیشگام صنعت بلاک چین اولیه و اولین پلتفرم قرار داد هوشمند در چین ، معرفی می کنند.

در این پروژه برای اولین بار از مدل توکن دوگانه و مکانیزم اجماع سازگار با سبک BFT در یک پروژه بلاکچینی استفاده کرده است.

توسعه دهندگان نئو ، این پروژه را با اجرای فلسفه ایده آل گرایی عملگرا معرفی می کنند و معتقدند مکانیزم اجماع سازگار BFT و عملکرد متمرکز این پروژه به عملکرد بهتر و موفقیت این پروژه کمک می کند.

توکن NEO و GAS

توکن های نئو

NEO یکی از پیشگامان استفاده از مکانیزم توکن دوگانه در پلتفرم بلاکچین عمومی است که از دو توکن با اهداف متفاوت پشتیبانی می کند.

توکن NEO

توکن NEO که در مجموع ۱۰۰ میلیون از آن وجود دارد و بخاطر اینکه تمامی واحدهای آن در ابتدا عرضه شدند ، قابل استخراج یا ماینینگ نیست.

حداقل واحد این توکن ۱ است و به واحدهای کوچکتر قابل تقسیم نیست و دارندگان آن با رای دادن به کمیته نئو ، امکان مشارکت در حاکمیت این پلتفرم را دارند.

توکن GAS

حداقل واحد این توکن ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ GAS است و این توکن به عنوان کارمزد در شبکه و پاداش به دارندگان توکن NEO مورد استفاده قرار میگیرد.

NEO و اتریوم

پروژه نئو و اتریوم اگر چه شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند اما تفاوت های مهمی بین این دو پروژه یا پلتفرم دیده می شود که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

پلتفرم NEO بر خلاف اتریوم یک پلتفرم متمرکز است که به گفته توسعه دهندگان از حاکمیت دموکراتیک بهره می برد و از دو توکن اختصاصی خود با اهدافی متفاوت بهره می برد.

شبکه نئو ، محدودیت های شبکه اتریوم را ندارد و از زیر ساخت بهتر و قوی تری بهره می برد و با ارائه نسخه N3 برتری خود را بیش از پیش به رخ رقبا کشانده است.

آینده ی ارز نئو چگونه خواهد بود ؟

مثل همیشه پیش بینی آینده را با پیشنهاد کسب دانش و تحلیل درست شروع می کنیم و مجددا تکرار می کنیم ؛ پیش بینی آینده در دنیای ارزهای دیجیتال کاری سخت است.

اما توسعه دهندگان NEO مدعی هستند که ؛ تمام سرمایه اولیه جمع آوری شده را به سرمایه گذاران خود پس از آنکه به اندازه کافی پول برای پایداری پروژه ذخیره کردند ، پس داده اند.

از طرفی وجود شرکت Onchain که یکی دیگر از پروژه های بنیانگذاران نئو است که بصورت یک شرکت قانونی در حال فعالیت در چین برای راه حل های خصوصی برای بلاکچین است و ادعاهایی که معتقدند نئو توسط دولت چین حمایت می شود و در انتها قدرت و توانایی های این پروژه ، آینده ای درخشان و روشن را کل پروژه نئو و توکن های آن نشان می دهد.

کیف پول نئو

وبسایت رسمی پروژه نئو کیف پول های NeoLine برای استفاده در گوش های هوشمند و اکستنشن مرورگر معرفی می کند.

پیشنهاد می کنیم ؛ مطلب انتخاب کیف پول دیجیتال را مطالعه کنید و کیف پول مناسب خود را برای توکن های نئو انتخاب کنید.

خرید نئو

برای خرید یا فروش توکن نئو تنها کافیه در وبسایت صرافی Novindc ثبت نام کنید و پس از مشاهده قیمت ها توکن NEP5 که توسط تیم ما پشتیبانی می شود را به راحتی معامله کنید.

جمع بندی

پلتفرم نئو ( NEO ) مانند اتریوم یکی از پروژه های موفق در کشور چین است که زیر ساخت اینترنت بلاکچین و ایجاد و اجرای برنامه های غیر متمرکز را ارائه می کند.

این پلتفرم ویژگی هایی دارد که شاید جالب ترین آن پشتیبانی از مکانیزم توکن دوگانه NEO و GAS است.

توکن NEP5 توسط تیم نوین دی سی پشتیبانی می شود و با ثبت نام در این وبسایت امکان خرید و فروش این توکن با کارت شتاب برای شما فراهم می شود.

همچنین میتوانید ؛ سوالات خود را در مورد این پروژه و توکن های آن از ما در قسمت دیدگاه بپرسید.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.