کوانتوم یا Qtum چیست و چگونه میتوان از ارز آن استفاده کرد؟

بعد از اتریوم و موفقیت های بیت کوین ، کم کم رویای همه چیز بصورت غیر متمرکز و شفاف در ذهن بسیاری از شکل گرفته و در حال عملی شدن است.

پروژه Qtum یا کوانتوم یکی دیگر از پروژه هایی است که تلاش دارد در زمینه فناوری بلاکچین و ایجاد پلی بین همه چیز ، دنیای غیر متمرکز را به سمت عملی شدن سوق دهد.

اما این پروژه چیست و ما چطور میتوانیم از ظرفیت های مالی آن بهره ببریم؟Qtum یا کوانتوم چیست

Qtum چیست؟

Qtum یکی دیگر از پلتفرم های بلاکچینی منبع باز برای عموم است که مانند پروژه نئو و اتریوم امکان تولید و اجرای برنامه غیر متمرکز و برنامه هوشمند را فراهم می کند.

این پلتفرم بصورت اثبات سهام ( POS ) و با پروتکل حکمرانی غیر متمرکز کار می کند.

در پلتفرم Qtum که از آلت کوین جدید پشتیبانی می کند ، محدودیت های اتریوم تا حدودی رفع شده و تلاش شده برای کسب و کارها امکان کدنویسی ، اسقرار و اجرای انواع قرار داد هوشمند فراهم شود.

در این پلتفرم امکانات و راه حل های سفارشی برای سازمان ها و کسب و کارها ارائه شده تا شاید Qtum جای خود را در دل کسب و کارها در نبود رقیب باز کند.

بطور خلاصه Qtum یک پلتفرم بلاکچینی منبع باز است که با روش اثبات سهام کار می کند و از سیستم حکمرانی DGP که یک قرار داد هوشمند است بصورت غیر متمرکز بهره می برد.

داستان Qtum

پروژه Qtum در سال ۲۰۱۶ با احداث شرکتی با همین نام ، شروع شد و در سال ۲۰۱۷ عرضه اولیه خود را برای جمع آوری سرمایه شروع کرد و با استقبال خوبی رو به رو شد.

یکی از مزیت های این پروژه توانایی افراد تیم آن است که در بین آن افرادی برجسته که در پروژه های بلاکچینی و پروژه های بزرگ و معروف همکاری داشته اند ، دیده می شوند.تیم Qtum

در وبسایت Qtum هدف این پروژه اینگونه بیان می شود:

پروژه Qtum قصد دارد پلی بین جوامع بیت کوین ، اتریوم ، دنیای واقعی و دنیای بلاکچین ایجاد کند.

کاربردهای آن چیست ؟

پروژه Qtum طبق گفته های دست اندرکاران آن و مشاهدات تلاش دارد خود را به عنوان یکی از پلتفرم های مناسب برای ایجاد و اجرای انواع برنامه غیر متمرکز جا بیاندازد و شاید در آینده قسمتی مهم از اینترنت بلاکچین یا غیر متمرکز باشد.

اما اگر به دنیای ارزهای دیجیتالی و بلاکچین نگاهی بیندازیم ، دو رقیب بزرگ برای Qtum میابیم که تاکنون عملکرد خوبی داشته اند.

اتریوم و نئو دو رقیب اصلی و بزرگ این پروژه محسوب می شوند که تاکنون جایگاه مناسبی برای خود دست و پا کرده اند.

اما تیم Qtum با رفع محدودیت های اتریوم و استفاده از مدل حاکمیت غیر متمرکز برخلاف پروژه NEO تلاش کردند تا خود را از رقبا یک سر و گردن جلوتر نشان دهند.

خرید و فروش توکن Qtum

برای خرید و فروش توکن یا ارز کوانتوم تنها کافیه در وبسایت صرافی Novindc ثبت نام کنید و با استفاده از کارت شتاب هر مقداری که به این ارز نیاز دارید از پنل کاربری ما با استفاده از پشتیبانی تیم فن بهره ببرید.

کیف پول دیجیتالی برای Qtum

کیف پول مناسب

برای نگه داری ارز کوانتوم یا Qtum نیازمند یک کیف پول دیجیتالی مناسب هستید که Qtum Core برای استفاده در انواع سیستم عامل و گوشی هوشمند توسط وبسایت رسمی Qtum معرفی شده و کیف پول های سخت افزاری Ledger نیز به عنوان انتخابی حرفه ای از این ارز پشتیبانی می کنند.

جمع بندی

Qtum یک پلتفرمی منبع باز و بر پایه فناوری بلاکچین است که با روش اثبات سهام و سیستم حکمرانی DGP کار می کند.

این پلتفرم مانند اتریوم و نئو امکان ایجاد و اجرای انواع برنامه غیر متمرکز و قرار داد هوشمند را فراهم کرده و توکن QTUM رمز ارز قابل پشتیبانی در شبکه این پلتفرم محسوب می شود.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.