Reef چیست و چه آینده ای پیش رو دارد؟

با رشد بیت کوین مفهوم پول غیر متمرکز بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفت ، اما تقریبا تمامی ارزهای دیجیتالی یا پروژه های بلاکچینی غیر متمرکز وابسته ی دنیای متمرکز برای رفع نیازهای نقدینگی خود هستند.

پروژه Reef با هدف رفع این مشکل در دنیای غیر متمرکز بوجود آمده تا وابستگی دنیای غیر متمرکز را به دنیای متمرکز کم رنگ کند و یا با استفاده از روش هایی، بصورت هوشمند از بهترین و بصرفه ترین منابع متمرکز بهره ببرد.

در این مطلب کمی بیشتر شما را با پروژه ی Reef ، توکن اختصاصی شبکه آن ، روش های استفاده از رمز ارز Reef و در آخر آینده ی پیش روی این پروژه بیشتر آشنا می کنیم ، پس تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

Reef چیست

Reef چیست ؟

ریف شبکه ای است که با هدف تامین مالی غیر متمرکز ( DeFi ) بوجود آمده ، این شبکه که بر روی شبکه پولکادات ساخته شده ماموریت خود را به این صورت معرفی کرده ؛ ماموریت Reef این است که DeFi را برای افراد بیشتری آسان و در دسترس قرار دهد.

DeFi تامین مالی غیر متمرکز است که یک نوع تامین مالی مبتی بر بلاکچین بوجود می آورد و به سیستم های سنتی مالی مانند بانک ها و صرافی ها وابسته نیست و با استفاده از قرار دادهای هوشمند در بلاکچین ، خدمات ارائه می کند.

این پروژه بر بستر جدیدترین بلاکچین مربوط به پلتفرم Polkadot ایجاد شده و با استفاده از اثبات سهام کار می کند و توانایی شبکه پولکادات برای ارتباط بلاکچین انواع شبکه باعث شده تا ریف بدون محدودیت به رشد خود و ارائه خدمات خود ادامه دهد.

این شبکه توسط Reef Chain که یک قرار داد هوشمند است ، مدیریت می شود.

بصورت ساده Reef پروژه ای برای تامین مالی سایر پروژه های بلاکچینی بصورت غیر متمرکز است که مشکل کمبود نقدینگی را رفع برای آنها رفع می کند.

دنکو مانچسکی و داستان Reef
دنکو مانچسکی و داستان Reef

داستان Reef

دنکو مانچسکی ( Denko Mancheski ) موسس و توسعه دهنده شبکه ریف است که ایده این شبکه را در سال ۲۰۱۹ مطرح و شروع به راه اندازی آن کرد.

در سال ۲۰۲۰ شبکه ریف فعالیت خود را شروع کرد و همچنان در حال توسعه شبکه و امکانات خود است.

نقشه راه Reef و امکاناتی که به آن اضافه شده و در حال اضافه شدن است در وبسایت Reef.finance وجود دارد که به دلیل تخصصی بودن آن از توضیحات بیشتر پرهیز می کنیم .

انتخاب پولکادات برای زیر ساخت این پروژه باعث شده تا ریف با پلتفرم ها و پروژه های موفق دیگری مانند کازماس ، اتریوم و صرافی معروف و شناخته شده ای مانند بایننس در ارتباط باشد و به راحتی به فعالیت خود به بهترین شکل ادامه دهد.

Reef token

آشنایی با توکن Reef

Reef token یا توکن ریف واحد بومی Reef Chain است که برای پرداخت کارمز یا هزینه معامله در شبکه استفاده می شود.

این توکن بصورت ERC-20 بر روی شبکه اتریوم و BEP20 وجود دارد که از نظر ارزش تفاوتی بین آنها نیست اما در زمان خرید برای پرداخت کارمزد و کیف پول دیجیتالی مناسب به آنها دقت کنید.

شبکه ریف با اثبات سهام کار می کند و برای سود بردن از دارایی خود بصورت Reef token بهترین روش استکینگ ( Staking ) است.

خرید توکن ریف

برای خرید یا فروش توکن ریف تنها کافیست در صرافی Novindc ثبت نام کنید و در سریع ترین زمان با کارت شتاب خود عملیات خرید یا فروش را انجام دهید.

آینده ی پیش رو

در دنیای ارزهای دیجیتال و بلاکچین ما همواره گفته ایم که پیش بینی آینده با سرعت رو به رشد علم بشر و اتفاقات غیر منتظره ، به شدت سخت است.

اما ویژگی های پروژه Reef که کار را برای سایرین آسان کرده و اصلا پیچیدگی سایر رقبای خود در زمینه DeFi را ندارد و از طرف دیگر قوانین سخت دولت ها که همواره بر سر راه صرافی های بزرگی مانند باینسس گذاشته اند و رشد صرافی های غیر متمرکز و پروژه های بلاکچینی همه و همه نشان از آینده ی رو به رشد برای ریف است.

بررسی منابع مختلف روند افت شدید یا افزایش ناگهانی ارزش برای Reef token را نشان نمی دهد و پیش بینی ها نشان از رشد در بلند مدت است ، اما باز هم توصیه می کنیم ؛ با افزایش دانش و تحلیل درست به بازار ارزهای دیجیتالی ورود کنید.

جمع بندی

Reef پلتفرمی است که بر روی شبکه پولکادات ساخته شده و توسط Reef Chain که یک قرار داد هوشمند است مدیریت می شود.

Reef token رمز ارز اختصاصی این شبکه برای پرداخت کارمزد است.

Reef با هدف آسان سازی و در دسترس بودن DeFi برای همگان بوجود آمده و ویژگی و امکاناتش به احتمال زیاد محبوبیت و رشد آن را در آینده در بر داشته باشد.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.