شیبا ( Shiba inu ) چیست و چه آینده ای در پیش دارد؟

شیبا ( Shiba inu )  واقعا چیست و چطور باید از آن استفاده کنیم ؟

شاید بتوان ایلان ماسک را یکی از تاثیر گذاران و چهره های معروف و پر چالش دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰  و ۲۰۲۱ در نظر گرفت.

بدون شک دوج کوین یکی از ارزهایست که شناخته شدن و رشد خود را مدیون توییت های ایلان ماسک است.

شیبا ( Shiba inu ) به عنوان یکی از رقبای دوج کوین ، در بسیاری از زمان ها با دوج کوین اشتباه گرفته می شود و شاید به همین علت با اقبال خوبی مواجه شد.

اما شیبا ( Shiba inu )  واقعا چیست و چطور باید از آن استفاده کنیم ؟ را در ادامه ی مطلب بیشتر با هم بررسی می کنیم.

SHIB چیست

شیبا ( Shiba inu ) چیست؟

شیبا ( Shiba inu ) که یک Memecoin است در واقع مانند Memeها تنها با هدف سرگرمی در سال ۲۰۲۰ بوجود آمد و با استقبال خوبی در دنیای ارزهای دیجیتال روبرو شد و شباهت های آن به دوج کوین و بازار مناسب سال ۲۰۲۰ توجه های زیادی را به توکن های این رمز ارز جلب کرد.

در وبسایت توکن های شیبا که توسط اکوسیستم طرفدار آن بوجود آمده ، بصورت زیر Shiba inu را معرفی کرده اند:

یک نماد یادگاری غیر متمرکز که به یک اکوسیستم پر جنب و جوش تبدیل شد.

در واقع این تعریف بیانگر داستان واقعی شیبا و توکن های آن است ، ریوشی ( Ryoshi ) در اواسط سال ۲۰۲۰ به گفته خود بدون هیچ هزینه ای توکن SHIB را با استفاده از یک قرار داد هوشمند در پلتفرم اتریوم بوجود آورد و بدون پرداخت هزینه ای برای تبلیغات و سرمایه ای ، شاهد رشد این توکن بود.

ریوشی که به عنوان یک تریدر در بازار ارزهای دیجیتال سالها فعالیت داشته به اعتقاد بسیاری با بوجود آوردن Shiba inu در حقیقت انتقاد خود در مورد سیستم اقتصادی بسیاری از ارزهای دیجیتالی موجود را به وضوح بیان کرده است.

یکی دیگر موارد مهم در مورد شیبا این است که سازندگان آن هیچ توکنی برای خود نگه نداشته اند و مانند سایرین از صرافی یونی سواپ ، خرید کرده اند و جامعه یا طرفداران Shiba inu معتقدند این یکی از پروژه های کریپتوکارنسی است که توسط انجمن طرفدار و دارندگان آن مدیریت و اجرا می شود.

شیبا و دوج کوین

بسیاری به دلیل شباهت لوگوی دوج کوین و شیبا این دو آلت کوین یا Memecoin را یکی در نظر می گیرند اما این تصور اشتباست و این دو رمز ارز با وجود تمام شباهت ها ، دو رقیب اصلی یکدیگر هستند.

جالب است بدانید ؛ شیبا با شعار Dogecoin killer یا قاتل دوج کوین کار خود را شروع کرد.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم و SHIB

پروژه شیبا با تصمیم های ویتالیک بوتریک ، بنیانگذار اصلی اتریوم ، مرتبط است و به گفته ی ریوشی ویتالیک بوترین ، پاشنه آشیل پروژه Shiba inu است.

ریوشی بینانگذار پروژه Shiba inu 50 درصد توکن ها را برای عرضه در صرافی غیر متمرکز Uniswap قفل کرد و نصف دیگر آن را برای حفظ امنیت به کیف پول ویتالیک بوترین واریز کرد تا بسوزاند.

پس از  آن در زمانیکه کشور هند با بحران شدیدی برای مقابله با کرونا مواجه شد ، بوترین درصدی از موجودی توکن شیبا را برای کمک مالی به یک موسسه خیریه اهدا کرد.

این اهدا اگرچه یکی از بزرگترین کمک های مالی مربوط به دنیای رمز ارزهاست اما این ارز را با کاهش ارزش روبرو کرد.

پس از آن ویتالیک بوترین بیشتر موجودی خود را که ۴۰ درصد از کل توکن های شیبا محسوب می شد برای سوزاندن به یک کیف پول مرده انتقال داد تا مجدد ارزش این ارز افزایش یابد و با ثبات نسبی روبرو شود.

ویتالیک بوترین ادعا کرده ماند دارایی خود را برای امور خیریه استفاده خواهد کرد.

ارز شیبا را از کجا بخریم؟

ShibaSwap پیشنهاد جامعه شیبا برای خرید توکن های این پروژه است و Uniswap پیشنهاد بعدی برای خرید توکن هاست اما با ثبت نام در وبسایت صرافی Novindc به راحتی برای شما امکان خرید و فروش توکن های این ارز را فراهم آورده ایم.

تنها کافیست همین حالا ثبت نام کنید.

توکن های شیبا

توکن های شیبا

Shiba inu سه توکن دارد که در ادامه هر یک از آنها را بررسی می کنیم :

SHIB

SHIB توکن یا ارز اصلی این پروژه و یکی از پر استفاده ترین و شناخته شده ترین توکن های این پروژه است که اکنون مقدار زیادی از آن در بازار ارزهای دیجیتال معامله می شود.

LEASH

این توکن به نظر می رسد برای افزایش نقدینگی پروژه ShibaSwap بوجود آمده ، چرا که به عنوان پاداش به صاحبان نقدینگی در ShibaSwap اهدا می شود.

تنها ۱۰۷,۶۴۶  واحد از این توکن وجود دارد.

BONE

از این توکن تنها ۲۵۰ هزار واحد وجود دارد و دارندگان آن حق رای یا حق تصمیم گیری حاکمیتی خواهند داشت.

این توکن در واقع توکن حاکمیتی است و دارندگان آن ShibArmy محسوب می شوند.

کیف پول مناسب برای نگهداری شیبا

برای انتخاب کیف پول دیجیتال در ابتدا بهتر از نیازهای خود را با دقت بیشتری بررسی کنید و در نظر داشته باشید اگر دارایی شما از توکن ERC-20 باشد ، کیف پول های مربوط به اتریوم از توکن شما پشتیبانی می کنند ، اما MetaMask یکی از کیف پول های پیشنهادی طرفداران شیبا است که کار شما را راحتتر می کند.

آینده ی شیبا چگونه خواهد بود؟

پیش بینی آینده ی شیبا ( Shiba inu ) مثل آینده ی ارزهای دیجیتال سخت و با نظرایات مختلفی روبرو است.

برخی رشد و اقبال را برای این رمز ارز تا چند سال بعد پیش بینی می کنند و برخی به دلیل عدم وجود دلیل محکم ، افت این ارز را برایش در نظر می گیرند.

نکته مهم در مورد توکن های این رمز ارز این است که طرفداران شیبا تلاش دارند ثابت کنند که این ارز ، ارز غیر متمرکز را به طور کامل معنا کرده و باید در نظر داشته باشیم شیبا یک ارز بدون پشتوانه یا پول فیات است.

پس یکی از مهمترین مواردیکه بر ارزش این ارز ، استفاده و طرفداران آن است و افزایش محبوبیت و استفاده ، آن را با رشد ارزش روبرو می کنند.

بنابراین در زمان تحلیل این ارز بهتر است ؛ شبکه های اجتماعی و نظرات موجود در مورد آن را نیز بررسی کنیم.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.