تتر چیست و چرا باید این ارز جنجالی را بشناسیم؟

تتر چیست ، چطور کار می کند و چرا همیشه قیمتش ثابت است ؟

تتر ( Tether ) یکی از با ثبات ترین و شناخته شده ترین ارزهای دیجیتال بعد از بیت کوین است.

اگر به دنبال ورود و سرمایه گذاری در دنیای کریپتوکارنسی ها و ارزهای دیجیتال هستید ، شناخت تتر به شما برای استفاده از تمام ظرفیت این بازار کمک خواهد کرد.

در این مطلب به سوالات ، تتر چیست ، چطور کار می کند و چرا همیشه قیمتش ثابت است پاسخ می دهیم و با این رمز ارز مرموز بیشتر آشنا می شویم.

تتر چیست

تتر چیست ؟

تتر ( Tether ) یک رمز ارز پرطرفدار و با ثبات است که برخلاف سایر ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتر دارای پشتوانه های ارزی است و به همین دلیل در دسته استیبل کوین ها ( Stable coin ) قرار می گیرد.

تتر اکنون با نماد USDT شناخته می شود و ارزشی برابر با ۱ دلار دارد.

در سال ۲۰۱۲ با انتشار وایت پیپر یا گزارش اجمالی از ساخت ارزهای دگیر بر روی پروتکل بیت کوین داستان Tether شروع شد.

در ابتدای سال ۲۰۱۴ بنیانگذاران Tether در قالب یک شرکت اولین توکن ها را بر پایه ی بلاکچین بیت کوین منتشر کردن و نام Realcoin را بر روی آن گذاشتند.

بعد از مدتی نام آن به Tether تغییر پیدا کرد و در ابتدای سال ۲۰۱۵ صرافی Bitfinex امکان مبادله از آن را برای همگان میسر کرد.

کاربردهای تتر چیست؟

این رمز ارز از سال ۲۰۱۵ تا کنون با وجود اخبار و داستان های زیادی باز هم ارزشی ثابت داشته و انتخابی مناسب برای موارد زیر است:

تثبیت سرمایه در مقابل نوسانات بازار

سرمایه گذاران حرفه ای و کسانیکه تحلیل درستی از بازار دارند قبل از افت ارزش ارزهای دیجیتالی ، برای ثبات سرمایه و دارایی خود، آن را به تتر تبدیل می کنند.

همچنین برای نوسان گیری تبدیل دارایی به تتر یکی از استراتژی های هوشمندانه است.

ارز واسط برای تبدیل ارزهای دیجیتال

برای تبدیل ارزهای دیجیتال به جای استفاده از پول های رایج با توجه به ثبات ارزشی ، تتر یکی از بهترین گزینه برای جلوگیری از اتلاف وقت و دوری از قوانین سخت پول های رایج مانند دلار و ریال است.

Tether چگونه کار میکند

تتر چگونه کار می کند؟

در ابتدا ارز USDT بر بستر بلاکچین بیت کوین توزیع شد اما سرعت پایین آن باعث استفاده از بسترهای سایر بلاکچین های اتریوم ، بیت کوین کش ، ترون و الگروند گردید.

به بیانی دیگر ،تراکنش های تتر با استفاده از شبکه ی بلاکچینی سایر ارزها امن و غیر متمرکز نگه داشته می شود و شبکه ی مستقلی ندارد.

این ارز توسط شرکت آیفینکس تولید و با استفاده از صرافی بیتفینکس وارد بازار می شود.

بنابراین تنها تراکنش های تتر غیر متمرکز و عرضه آن بصورت متمرکز توسط صرافی بیتفینکس است.

چرا قیمتی ثابت دارد؟

برخلاف سایر ارزهای دیجیتال معروف مانند بیت کوین و اتریوم ، تتر یک استیبل کوین است و به ازای تولید یک واحد تتر یک دلار در منابع مالی شرکت بابت پشتوانه ذخیره می شود.

اگر چه اتفاقات سال های اخیر ،وجود پشتوانه هایی با ارزشی برابر تتر تولید شده را با تردیدهای بسیاری مواجه کرده است اما هنوز هم USDT با حفظ ارزش خود ادامه حیات می دهد.

تتر چه مشکلاتی دارد؟

غیر متمرکز است

بیت کوین با هدف تغییر نظام بانکی به عنوان اولین ارز دیجیتال ، پول غیرمتمرکز را ایجاد کرد ،اما تتر با توجه به شرایط عرضه ، دیگر یک پول غیر متمرکز نیست.

این غیرمتمرکز بودن اگر چه در زمان از دست رفتن یک میلیون دلار به علت اشتباه در وارد کردن آدرس توسط یکی از معامله گران دیفای مفید به نظر می رسد.

به نظر بسیاری از تحلیلگران قدرتی برای سوء استفاده و ایجاد تغییر در بازار توسط شرکت تتر می باشد.

عدم وجود شفافیت

با وجود اتفاقات چند سال اخیر ، وجود دلایلی برای مدیریت صرافی Bitfinex  توسط تولیدکنندگان تتر و عدم وجود شفافیت در حسابرسی پشتوانه های مالی USDT ، بسیاری معتقدند به ارزش تتر موجود در بازار پشتوانه مالی وجود ندارد.

استفاده از Tether چگونه است؟

برای استفاده از ارز تتر هم مانند سایر ارزها ، اولین گام کسب دانش و پس از آن انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب است.

در انتخاب کیف پول USDT نیاز به دقت زیادی داریم ، چرا که تتر چندین توکن دارد که توکن اتریوم ( ERC-20 ) یکی از پر استفاده ترین آنهاست و توسط کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری بیشتری پشتیبانی می شود.

بعد از انتخاب بهترین کیف پول دیجیتالی با توجه به نیازتان ، زمان تهیه یا خرید Tether است.

تتر قابل استخراج نیست و فقط با عرضه توسط صرافی بیتفینکس ، واحد جدید به مقدار موجود در بازار اضافه می شود.

دریافت تتر بابت ارائه خدمات یا فروش کالا و خریدUSDT از صرافی های معتبر مانند Novindc تنها راه های کسب USDT است.

توکن های USDT

تتر در بستر بلاکچین بالای ۸ ارز دیجیتال دیگر ایجاد شده و توکن های مختلفی برای استفاده از این ارز وجود دارد.

شناخت توکن ها در زمان خرید و انتخاب کیف پول دیجیتال مهم و اساسی است اما توکن اتریوم یکی از پر استفاده ترین توکن های تتر است.

توکن بیت کوین بخاطر سرعت پایین تراکنش و کارمزد بالا بدترین توکن USDT برای خرید است.

در زمان خرید Tether از افراد و صرافی ها در نوع توکن و انتخاب توکن برای دریافت دقت کنید.

نتیجه گیری

تتر به عنوان یک ارز با ثبات یکی از بهترین انتخاب برای سرمایه گذاران حرفه ای و هوشمند در برای تثبیت دارایی و نوسان گیری در دنیای ارز دیجیتال است.

اما فراموش نکنید ؛ حتما با اطلاع وارد این دنیا شوید ، هوشمندانه پیش بروید و در زمان خرید تتر به توکن ارز خریداری شده دقت کنید.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.