وی چین ( VET ) چیست و چه آینده ای پیش رو دارد؟

شرکت وی چین و ارز VET در واقع چه هستند ، چه اهدافی را دنبال می کنند و چه مسیری را طی کرده و خواهند کرد؟

آلت کوین VET در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با رشد خوبی مواجه شد و در کنار فعالیت های شرکت وی چین ( VeChain ) بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفت و عده ای پیش بینی آینده ای روشن را برای این رمز ارز کردند.

اما سوال اینجاست شرکت وی چین و ارز VET در واقع چه هستند ، چه اهدافی را دنبال می کنند و چه مسیری را طی کرده و خواهند کرد؟

برای اینکه به پاسخ سوالات بالا برسید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و دیگر سوالات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگزارید.

داستان شرکت وی چین

داستان وی چین

وی چین را در سال ۲۰۱۵ توسط یک مهندس برق به نام سانی لو ( Sunny Lu ) پایه گذاری شد.

سانی لو که نزدیک به ۲۰ سال تجربه فعالیت در قسمت زنجیره های تامین شرکت های بزرگ را داشت و اطلاعاتی خوبی در مورد مشکلات و محدودیت های دولت ها و شرکت ها در مورد زنجیره تامین کسب کرده بود و شرکت وی چین را با هدف رفع این مشکلات و محدودیت ها تاسیس کرد.

در ابتدا با استفاده از پلتفرم اتریوم ، عرضه اولیه سکه وی چین در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و ابتدای سال ۲۰۱۸ با ساخت VeChain Thor از شبکه بلاکچینی خود با هدف افزایش سرعت ، امنیت و امکانات به حیات خود ادامه داد.

بلاکچین VeChain Thor با استفاده از الگوریتم اثبات سهام و امکان پردازش ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه ، سرعت رشد شرکت وی چین تور را افزایش داد.

اکنون شرکت وی چین در صنایع مختلفی مانند کشاورزی ، حمل و نقل ، غذا و دارو ، کالاهای لوکس به شرکت ها و دولت ها با بلاکچین خود خدمات می دهد و بابت خدمات خود ارز VET به عنوان Gas در شبکه بلاکچین دریافت می کند.

پس در واقع VeChain مانند اتریوم یک پلتفرم برای اجرای برنامه های غیر متمرکز است با این تفاوت که شرکت وی چین با هدف ایجاد شفافیت در زنجیره توزیع به  شرکت ها خدمات ارائه می دهد.

با استفاده از فناوری های RFID ، NFC و کد QR ، بلاکچین VeChain امکان ارائه خدمات به شرکت ها و دولت ها برای مدیریت بهتر زنجیره تامین را دارد.

مثالی ساده برای درک کارکرد VeChain

به عنوان مثال برند Louis Vuitton را که سانی لو سابقه همکاری با آن را داشته در نظر بگیرید.

این برند یکی از عرضه کنندگان کالاهای لوکس است که محصولات چرمی آن به شدت پرطرفدار است.

فرض کنید ؛ این برند بر روی هر کالای خود کدی بصورت QR درج کند که در زمان خرید ، مشتریان با اسکن این کد با گوشی موبایل علاوه بر تشخیص اصالت کالا اطلاعات دیگری مانند زمان تولید و مسیر طی شده را در اختیار داشته باشد.

ترکیب استفاده از وی چین با اینترنت اشیاء ، امکانی برای دولت ها و شرکت ها فراهم می آورد که از لحظه تولید تا حمل و توزیع ، مدیریتی کامل بر روی محصولات و فرآوردهای خود داشته باشند و مشتریان با شفافیت کامل امکان خرید داشته باشند.

vet چیست

VET چیست؟

وی چین تور در واقع پلتفرمی برای اجرای برنامه های غیر متمرکز است و برای پرداخت هزینه ی اجرای برنامه ، VET به عنوان یک کریپتوکارنسی در این پلتفرم استفاده می شود.

پس VET یک رمز ارز یا ارز دیجیتال است و VeChain Thor یک شبکه یا پلتفرم برای اجرای برنامه هاست.

در ابتدا توکن VEN بر روی شبکه اتریوم عرضه می شدند که بعد از سال ۲۰۱۸ و شروع فعالیت بلاکچین وی چین توکن های VET جایگزین توکن قبلی شد.

VeChain Thor چه مسیری را طی کرده ؟

وی چین تور با وابستگی به شرکت Bitse که یکی از بزرگترین شرکت های بلاکچین در کشور چین است با تیمی از افراد قدرتمند و با استعداد فعالیت خود را شروع کرد.

در این سالها با ساخت برنامه های نظیر toolchain و تکیه بر تیم قوی خود توانسته به قسمتی از اهداف خود در کشور چین و برخی از کشورهای دیگر  مانند قبرس جنوبی دست یابد.

در کشور چین اتحادیه بهداشت و امنیت مواد غذایی چین مجاب به استفاده از زیر ساخت وی چین تور شده اند و در قبرس جنوبی ، بیمارستان ها برای ذخیره گزارشات واکسیناسیون از زیر ساخت این شرکت بهره می برند.

مشارکت شرکت های مهمی مانند PwC و DNV GL یا وبسایت Travala با VeChain Thor در کنار شرکت هایی که قبلا از این زیر ساخت بهره برده اند ، افقی روشن را برای این پلتفرم به ما نشان می دهد.

آینده ی VET چگونه است؟

ما همواره دو مورد را به شما تذکر داده ایم ؛

  1. اولین گام برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال کسب دانش است.
  2. پیش بینی دقیق آینده در دنیای ارزهای دیجیتال سخت است.

اما با این وجود میتوان ارز VET را رمز ارزی آینده دار به حساب آورد ، چرا که صنعت لجستیک و زنجیره تامین جزو  بزرگترین صنعت ها به حساب می آیند و هم اکنون بسیاری از شرکت ها و دولت ها در تلاش برای رفع مشکلات و محدودیت ها در زمینه زنجیره تامین خود هستند.

اگر چه شاید بتوان پلتفرم های دیگری نیز نام برد که از بلاک چین برای رفع مشکلات در زنجیره تامین بهره می برند ، اما بازاری به این حجم ، رقابت شدید را تقریبا غیر ممکن می کند.

کیف پول های VeChain Thor
کیف پول های VeChain Thor

پس شاید توکن VET یکی از انتخاب های مناسب برای ترید باشد ، تنها کافیست با دانش وارد بازار شوید و از VeChain Thor Wallet در گوشی موبایل یا مرورگر Sync و هر کیف پول دیگری که از این توکن پشتیبانی به عنوان کیف پول دیجیتال بهره ببرید.

تیم پشتیبانی صرافی Novindc برای خرید و فروش توکن های این رمز ارز در خدمت شماست.

جمع بندی

VeChain Thor در واقع یک پلتفرم برای اجرای برنامه های غیر متمرکز است که با هدف فعالیت در زمینه زنجیره تامین بوجود آمده و توکن VET به عنوان یک Gas یا در واقع پول خرید سوخت در این پلتفرم قابل استفاده است.

رمز ارز VET با پشتیبانی تیمی قدرتمند و با استعداد و بازارهایی جدید که هر روز شرکت وی چین تور به آنها وارد می شود ، ارزی آینده دار به چشم می آید.

اما فراموش نکنید ؛ در بازار ارزهای دیجیتالی ، دانش و تحلیل حرف اول را می زند.

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.